Hyundai i20 N přijíždí na český trh. Cena je lákavá

Hyundai i20 N 2021

Hyundai uvádí na český trh zcela nový malý hot hatch i20 N. České ceny startují na částce 599.900 korun. Automobil inspirovaný závodním speciálem pro mistrovství světa rallye WRC přijíždí s přeplňovaným motorem 1.6 T-GDI o výkonu 150 kW a výhradně se šestistupňovou manuální převodovkou.

Cenovka je přitom v rámci kategorie hot hatchů segmentu B velice zajímavá. Takový Ford Fiesta ST s pětidveřovou karoserií a tříválcem 1.0 EcoBoost (147 kW) podle aktuálního ceníku startuje na 637.900 Kč.

Základní verze nabízí unikátní černě lakovaná 18″ kola z lehké slitiny se sportovními pneumatikami Pirelli P Zero, přední brzdové kotouče Performance o průměru 320 mm, funkci launch control, sportovní sedadla s integrovanou hlavovou opěrkou, vyhřívání předních sedadel nebo automatickou klimatizaci. Samozřejmostí je pak jedinečný sportovní design jak v interiéru, tak exteriéru.

Vedle výchozího provedení je tu ještě výbavový paket N Premium, dostupný za 80.000 Kč. Ten výbavu Hyundai i20 N doplňuje o mechanický diferenciál s omezenou svorností, čelní okno s akustickou fólií, sledovaní mrtvého uhlu a upozornění na projíždějící vozidla při couvání. Součástí je též vyhřívání zadních sedadel a volantu, inteligentní klíč se startováním tlačítkem, přední parkovací senzory, 10,25“ displej multimediálního systému s integrovanou navigací či prémiový audiosystém Bose.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *