MG ZS vstupuje na český trh. Kolik stojí?

Na český trh se po letech vrací původem britská značka MG. Kdysi se proslavila lehkými sporťáky, dnes se orientuje na SUV. Tím je i MG ZS, které nyní odhaluje české ceny. Pro značku hraje klíčovou roli, v Česku má jít o její nejprodávanější model.

Jde o malé SUV, které chce oslovit zákazníky atraktivní cenovkou a bohatou výbavou. Oboje platí už pro její základní verzi. Jmenuje se Essential, stojí 424.940 korun a poháněna je benzínovým atmosférickým čtyřválcem 1.5 DVVT (78 kW) v kombinaci s pětistupňovým manuálem.

MG ZS: České ceny

Motor1.5 DVVT1.0 TGI1.0 TGI
Výkon (kW)788282
Převodovka5M6M6A
Cena Essential (Kč)424.940
Cena Emotion (Kč)458.940
Cena Elegance (Kč)494.940
Cena Exclusive (Kč)529.940
Ceník platný k 29. 6. 2022

Základní výbava konkurence pro vozy typu Renault Captur, Suzuki Vitara nebo SsangYong Tivoli je přitom nadmíru bohatá. Zahrnuje šest airbagů, tempomat, klimatizaci, bi-LED světlomety nebo zadní parkovací čidla. Nechybí ani 17″ kola z lehkých slitin, palubní počítač nebo multimediální systém s 10,1″ obrazovkou a Bluetooth. Třeba kožený volant je ale jen výškově nastavitelný.

Druhý stupeň Emotion stojí 458.940 korun. Přidává přitom navigaci, přední mlhovky, čalounění syntetickou kůží, rádio s šesti reproduktory, digitální přístrojový štít nebo 360stupňový kamerový systém.

Verze Elegance uz je poháněná přeplňovaným tříválcem 1.0 TGI (82 kW) v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou. Výbavu doplňuje panoramatická střecha a bezklíčové odemykání. Exclusive má to samé, avšak s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Nabídka MG ZS se pak bude do budoucna dále rozšiřovat. V příštím roce i na český trh dorazí elektrická verze MG ZS EV.

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *