Český trhNovinky

Volkswagen Tiguan eHybrid přichází na český trh. Za kolik?

Volkswagen zahájil předprodej modelu Tiguan s plug-in hybridním pohonem. Model oficiálně nazvaný Tiguan eHybrid a nabízející výkon 180 kW pořídíte na českém trhu za ceny od 1.055.900 Kč. Ta se vztahuje na výbavový stupeň Elegance. K dispozici je také ve stupni R Line, a to za 1.088.900 Kč.

Tiguan eHybrid kombinuje zážehový motor 1.4 TSI o výkonu 110 kW s elektromotorem o výkonu 85 kW a s šestistupňovou automatickou převodovkou DSG. Nejvyšší celkový výkon hybridní soustavy je 180 kW (245 k). Řidič má k dispozici maximální točivý moment 400 N.m. Využitelná kapacita akumulátorové baterie je 13 kWh, což umožňuje dojezd v režimu výhradně elektrického pohonu až 50 km podle metodiky WLTP. V závislosti na výkonu nabíjení (max. 2,3 kW z konvenční elektrické zásuvky, nebo až 3,6 kW z nabíjecího stojanu, resp. nástěnné nabíječky) trvá doplnění elektrické energie do vybité sady akumulátorů 3,5 až 5 hodin.

„S novým modelem Tiguan eHybrid nabízíme našim zákazníkům možnost každodenního dojíždění s nulovými emisemi při zachování všech výhod automobilu se spalovacím motorem pro cestování na velké vzdálenosti. A v režimu GTE si může řidič Tiguanu eHybrid užívat mimořádné dynamiky při sportovní jízdě. Plug-in hybridní pohon tak umocňuje nesmírnou všestrannost a variabilitu našeho bestselleru v segmentu SUV,“ komentuje příchod novinky Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *