Land Rover Defender Sport se blíží. Co čekat od baby defíku?

Land Rover Defender

Automobilka JLR (Jaguar Land Rover) hodlá do budoucna vsadit na čtyři rodiny – Jaguar, Discovery, Defender a Range Rover. S tím souvisí i rozšíření nabídky některých modelových řad. Týká se právě i nadmíru úspěšného Defenderu. Rýsuje se totiž model nazývaný Land Rover Defender Sport, malý bratr dnešního Defenderu. Co od něj čekat?

Primárně hlavně menší rozměry než u dnešního Defenderu, dlouhého ve výchozí pětidveřové verzi přes pět metrů. „Baby Defender“ má na délku měřit asi 4,6 metru, velikostně tak bude odpovídat vozům typu Mercedes-Benz GLB, který by mohl platit za jednoho z konkurentů.

Technický základ poskytne elektrická platforma EMA, kterou do budoucna využijí i nástupci modelů Range Rover Evoque či Land Rover Discovery Sport. S tím by měla souviset výroba v továrně Halewood, zaměřená na produkci aut s touto architekturou. EMA mimochodem vsadí na 800V elektrický systém umožňující rychlé nabíjení, až výkonem 350 kW. Baterie mají poskytnout vyšší elektrickou hustotu než ty dnešní, s tím, že mají být tenčí pro snížení těžiště.

O designu toho zatím moc nevíme, malý Defender nicméně charakterově má odpovídat většímu sourozenci. Má jít zkrátka o dobrodružně laděný automobil, který se nemá zaleknout ani náročnějšího terénu. Nakolik se to podaří, teprve zjistíme. Nový, menší Land Rover Defender Sport (pokud se tak bude jmenovat) má na trh dorazit někdy kolem roku 2026.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *