Jaká nová auta dorazí v roce 2026? Leccos už víme

Volkswagen Scout render

Automobilové prostředí je v některých aspektech neúprosné. V centrálách se často pracuje na nástupcích modelů, které nedávno teprve vstoupily na trh. Už nyní tak máme představu o tom, jaká nová auta dorazí v roce 2026. Představme si tyto auto novinky, o nichž už něco víme.

Novinky Audi či BMW

Určitou představu máme o nových vozech luxusních výrobců, které mívají mezigenerační proměny svých modelů předem naplánované. Konkrétně Audi má v roce 2026 představit novou generaci modelu Q8. Půjde o vůz navržený dle elektrifikační strategie značky, mluví se proto o použití označení Q8 e-tron. V nabídce mají být jak plug-in hybridy, tak čistě elektrické verze. Vůz ostatně má nahradit jak dnešní Q8 nabízené se spalovacími motory, tak čistě elektrické Q8 e-tron, dříve prodávané jen jako e-tron.

Zajímavou auto novinku pro rok 2026 připravuje také BMW. Rýsuje se totiž návrat řady 6! Mnichovská automobilka údajně chystá v rámci úspor zjednodušení své nabídky, řadu 4 a řadu 8 má proto dle spekulací nahradit řada 6 stojící velikostně mezi nimi. Spekuluje se opět o třech karosářských variantách po vzoru současných modelů (tj. kupé, kabriolet a Gran Coup s dvěma páry dveří). Pod kapotou pak očekávejme primárně elektrifikované motory, čistě elektrické verze pak podle všeho ponesou označení i6.

Z ústředí Porsche v Zuffenhausenu zase zaznívají zprávy o přípravách modelu nazvaného 911 GT2 RS. Má jít o dosud nejvýkonnější sériové auto značky, které bude svým způsobem rozlučkou se stávající generací 992. Využít má mild-hybridní ústrojí inspirované tím ze závodního speciálu pro 24 hodin v Le Mans, výsledkem čehož má být výkon okolo hodnoty 520 kW (700 k). Elektrický motor tu má přitom primárně pomáhat se zvýšením výkonu, byť údajně zvládne za určitých okolností sám pohánět auto.

Na své renesanci pak pracuje italská Lancia, která právě pro rok 2026 chystá důležitou novinku. Půjde o model s interním označením L74 přezdívaný Aurelia, kterým se značka chce dlouhých letech vrátit mezi velké vozy. Půjde o vlajkovou loď značky, auto s délkou 4,6 metru bude největší v nabídce Lancie. Dle budoucí strategie značky přitom vsadí výhradně na elektrický pohon.

Co chystá Volkswagen a Škoda?

Vrátit se má také někdejší značka Scout známá na americkém trhu, a to pod křídly Volkswagenu. Německý koncern připravuje návrat někdejší značky, která má nabídnout poctivé terénní vozy. V současné době se počítá s pick-upem a SUV, které budou zacíleny na americký trh. Vyrábět se budou v nově vybudované továrně v Blythewoodu v Jižní Karolíně, nabídnou výhradně elektrický pohon.

Hned dvě klíčové novinky pak chystá Škoda. V roce 2026 dorazí velké SUV s elektropohonem vycházející z konceptu Vision 7S, který bude největším modelem značky. Doplní ho elektrické kombi velikosti Octavie Combi.

Nová auta chystaná pro rok 2026:

ZnačkaNový model
Alfa RomeoGiulia
AlpineA110 EV (WZ110)
AudiQ8 e-tron
BMW6
Daciakompaktní hatchback
DS3 III (D34)
JeepRenegade EV
LanciaGamma
NissanJuke
OpelManta
Peugeot2008 III (P34)
Polestar6
Porsche911 GT2 RS
RenaultClio VI, Trafic, Twingo
ScoutSUV, Truck
ŠkodaCombi EV, Velké SUV
VolkswagenID. 2all SUV, ID.Tiguan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *