Jaká nová auta dorazí v roce 2026?

Automobilové prostředí je v některých aspektech neúprosné. V centrálách se často pracuje na nástupcích modelů, které nedávno teprve vstoupily na trh. Už nyní tak máme představu o tom, jaká nová auta dorazí v roce 2026. Představme si tyto auto novinky, o nichž už něco víme.

Určitou představu máme o nových vozech luxusních výrobců, které mívají mezigenerační proměny svých modelů předem naplánované. Konkrétně Audi má v roce 2026 představit novou generaci modelu Q8. Půjde o vůz navržený dle elektrifikační strategie značky, mluví se proto o použití označení Q8 e-tron. V nabídce mají být jak plug-in hybridy, tak čistě elektrické verze. Vůz ostatně má nahradit jak dnešní Q8 nabízené se spalovacími motory, tak čistě elektrické Q8 e-tron, dříve prodávané jen jako e-tron.

Zajímavou auto novinku pro rok 2026 připravuje také BMW. Rýsuje se totiž návrat řady 6! Mnichovská automobilka údajně chystá v rámci úspor zjednodušení své nabídky, řadu 4 a řadu 8 má proto dle spekulací nahradit řada 6 stojící velikostně mezi nimi. Spekuluje se opět o třech karosářských variantách po vzoru současných modelů (tj. kupé, kabriolet a Gran Coup s dvěma páry dveří). Pod kapotou pak očekávejme primárně elektrifikované motory, čistě elektrické verze pak podle všeho ponesou označení i6.

Z ústředí Porsche v Zuffenhausenu zase zaznívají zprávy o přípravách modelu nazvaného 911 GT2 RS. Má jít o dosud nejvýkonnější sériové auto značky, které bude svým způsobem rozlučkou se stávající generací 992. Využít má mild-hybridní ústrojí inspirované tím ze závodního speciálu pro 24 hodin v Le Mans, výsledkem čehož má být výkon okolo hodnoty 520 kW (700 k). Elektrický motor tu má přitom primárně pomáhat se zvýšením výkonu, byť údajně zvládne za určitých okolností sám pohánět auto.

Na své renesanci pak pracuje italská Lancia, která právě pro rok 2026 chystá důležitou novinku. Půjde o model s interním označením L74 přezdívaný Aurelia, kterým se značka chce dlouhých letech vrátit mezi velké vozy. Půjde o vlajkovou loď značky, auto s délkou 4,6 metru bude největší v nabídce Lancie. Dle budoucí strategie značky přitom vsadí výhradně na elektrický pohon.

Vrátit se má také někdejší značka Scout známá na americkém trhu, a to pod křídly Volkswagenu. Německý koncern připravuje návrat někdejší značky, která má nabídnout poctivé terénní vozy. V současné době se počítá s pick-upem a SUV, které budou zacíleny na americký trh. Vyrábět se budou v nově vybudované továrně v Blythewoodu v Jižní Karolíně, nabídnou výhradně elektrický pohon.

Nová auta chystaná pro rok 2026:

ZnačkaNový model
AlpineA110 EV (WZ110)
AudiQ8 e-tron
BMW6
DS3 III (D34)
JeepRenegade EV
LanciaAurelia
OpelManta
Peugeot2008 III (P34)
Polestar6
Porsche911 GT2 RS
RenaultClio VI, Trafic
ScoutSUV, Truck
ŠkodaVelké SUV
VolkswagenID.Tiguan

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *