Nová Toyota RAV4 se blíží. Dorazit má v roce 2024

Toyota RAV4 sketch by ChatGPT

Toyota RAV4 v posledních letech drží titul nejprodávanějšího SUV na světě. I přes tyto úspěchy se však již brzy má dočkat nové generace, a to přestože se stávající neprodává nijak dlouho, teprve pátým rokem. Nová Toyota RAV4 se má představit v roce 2024, už nyní se však o ní rýsují první informace. Co o ní víme?

Zatím moc ne, protože japonská automobilka si své novinky vždy pečlivě hlídá. Přesto zákulisní zdroje australskému magazínu Drive prozradily, že nová RAV4, zřejmě s interním označením XA60, dorazí na trh někdy na přelomu let 2024 a 2025.

Vývoj automobilu je už v plném proudu. Tolik náročný zřejmě nebude, protože se mluví o tom, že nová RAV4 si zachová technický základ předchůdce. Provedené změny tak bude zřejmě hlavně stylistického ražení. Ani design se však zřejmě tolik měnit nebude, i díky úspěchům dnešní generace, na něž nepochybně mají vliv právě povedené sportovní tvary. Nová RAV4 má nicméně narůst, délka se má pohybovat okolo 465 centimetrů, což by bylo o 5 cm více než dosud.

Úpravou nicméně patrně projde interiér, který by měl být modernější. Očekává se hlavně použití většího displeje infotainmentu.

Pravděpodobná je také proměna motorové nabídky. Dnešní RAV4 je na českém trhu nadále nabízená i s klasickým zážehovým čtyřválcem 2.0 Valvematic, do budoucna se však toto kompaktní SUV má stát výhradně hybridem. Vedle full-hybridu tu bude nadále i plug-in hybrid, u něhož je pravděpodobné další zvětšení kapacity baterií, pro vyšší dojezd v čistě elektrickým režimem. Od full-hybridu pak očekáváme vyšší výkon a také větší akumulátor, pro častější jízdu na elektřinu. Čistě elektrická verze zřejmě nepřijde, místo toho očekáváme svébytné SUV s elektropohonem obdobné velikosti, které bude členem rodiny elektrovozů bZ (beyond Zero).

Co nová Toyota RAV4 šesté generace skutečně nabídne, se teprve dozvíme. Více informací bychom se mohli dočkat už během následujících měsíců roku 2024, kdy už by nová „ravka“ měla být hojně testována.

Zdroj foto: ChatGPT sketch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *