Alfa Romeo Giulietta letos skončí. Nahradí ji SUV Tonale

Alfa Romeo Giulietta 940

Výroba Alfy Romeo Giulietta bude letos po deseti letech definitivně ukončena. Přímého nástupce se auto nedočká, místo pětidveřového hatchbacku nižší střední třídy dorazí kompaktní SUV Tonale, vycházející ze stejnojmenného konceptu představeného na ženevském autosalonu 2019.

„Očekává se, že Giulietta ukončí svůj životní cyklus na konci letošního roku. Trend je mít v segmentu C SUV, a tak se SUV Tonale stane nástupcem Giulietty,“ prozrazuje budoucí plány značky šéf produktového marketingu v automobilce Alfa Romeo Fabio Migliavacca.

Alfa Romeo Giulietta je na trhu již od roku 2010, kdy nahradila model 147, a tak se konec výroby už delší dobu očekával, i proto, že její prodeje kvůli stárnoucí konstrukci létě klesaly. Jestliže v roce 2011 se v Evropě prodalo 78.911 kusů Giulietty, loni to bylo jen 15.690 exemplářů.

Sázka na SUV je pak logická. SUV mají v dnešní době vyšší prodejní potenciál, o přípravách sériové výroby konceptu Tonale se pak hovořilo již bezprostředně po jeho premiéře.

Alfa Romeo Tonale bude postaveno na základech Jeepu Renegade. Konstrukce se však v lecčems změní, aby vůz odpovídal charakteru italské značky. „Z hlediska výkonových schopností to bude Alfa Romeo. Každá značka FCA si zachová svoji osobnost, navzdory sdíleným prvků,“ říká k tomu Migliavacca.

Design automobilu se proti konceptu má změnit jen v detailech. Součástí nabídky bude i plug-in hybridní varianta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *