Mercedes-Benz EQS SUV za rohem. Co víme o velkém elektrickém SUV?

Mercedes-Benz EQS SUV 2022

Mercedes-Benz jakožto velký propagátor elektřinou poháněných automobilů postupně rozšiřuje nabídku své elektrické řady EQ. Aktuálně připravuje největší SUV s elektropohonem, Mercedes-Benz EQS SUV. To se představí 19. dubna 2022 s tím, že se začne vyrábět příští rok.

EQS SUV bude třetí model v pořadí využívající platformu EVA2 přizpůsobenou čistě elektrickému pohonu. Tentýž základ už využívají modely EQE a EQS. Do budoucna se s architekturou počítá také pro EQE SUV, o něco menšího sourozence EQS SUV.

Nová architektura umožňuje Mercedesu navrhnout elektromobil bez kompromisů, kterým by se nevyhnula elektroauta se základem ve voze s konvenčním pohonem.

Znatelné už to bude na samotném designu. Samotný styl podle všeho naváže na již prodávané elektromobily. To by znamenalo oblé tvary snažící se o co nejlepší aerodynamiku. Elektrický pohon ale bude znatelný také na krátkých převisech nebo dlouhém rozvoru.

Interiér má navázat na EQS. Těšit se tak opět můžeme na možnost hned tří displejů přes celou šíři palubní desky. Hlavní změnou má být logicky vyšší posaz, způsobený vyšší stavbou karoserie. Konkrétně řidič má sedět o 80 mm výše než v EQS. Rozdílem bude i sedmimístné provedení s třemi řadami sedadel.

Na EQS navážou také nabízené verze. Počítá se údajně s pěti, včetně dvou s logy AMG. Konkrétně třeba výkon očekávané verze EQS 580 SUV má být přitom o chlup vyšší než u stejně pojmenované varianty již nabízeného EQS. To má kompenzovat vyšší hmotnost auta. Jízdní schopnosti pak bude vylepšovat dostupné vzduchové odpružení nebo natáčení zadní nápravy.

Mercedes-Benz EQS SUV se světu má představit ještě letos, ve výrobě se ale objeví až v roce 2023. O produkci se přitom postará americký závod Tuscaloosa ve státě Alabama, orientovaný na SUV trojcípé hvězdy.

(vydáno 19. března 2022 8:20, aktualizováno 5. dubna 2022 19:09)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *