Nový Nissan Juke se už rýsuje. Dost se změní

Nissan Hyper Urban Concept

Nissan urychluje svoji transformaci k elektromobilitě a spolu s tím oznamuje, že pro Evropu chystá hned tři nové elektromobily. Jedním z nich bude také Nissan Juke nové generace.

Automobilka potvrzuje, že Juke třetí generace se bude vyrábět v její britské továrně Sunderland. Design využije prvků z nedávných konceptů Hyper Urban, Hyper Punk a Chill-Out. Opět tedy půjde o velice výrazně tvarovaný automobil.

Informace o uvedení na trh naopak budou teprve zveřejněny. Vzhledem k typickým životním cyklům aut se však očekává, že nový Juke dorazí v roce 2026. Dnešní generace byla představena v roce 2019.

Budoucí plány Nissanu počítají s tím, že v jeho britské továrně Sunderland se do budoucna budou vyrábět tři elektromobily. Vedle nového Nissanu Juke půjde také o novou generaci crossoveru Qashqai a nástupce elektrického kompaktu Leaf. Bližší informace o datu uvedení na trh těchto modelů se teprve dozvíme, nový Leaf by nicméně měl být uveden v roce 2025.

Oznámení navazuje na potvrzení společnosti Nissan, že všechny její nově představené vozy v Evropě budou od nynějška plně elektrické a že očekává, že do roku 2030 bude její řada osobních vozů v Evropě 100% elektrická. Vychází také z vize Nissan Ambition 2030, stát se skutečně udržitelnou společností směřující k čistšímu, bezpečnějšímu a inkluzivnějšímu světu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *