Novinky

Renault Twingo se vrátí. V roce 2026, s tváří legendy

Renault Twingo dnes už patří mezi nedílné součásti nabídky značky, léta hraje roli nejmenšího automobilu firmy (nepočítáme-li miniaturní Twizy). Přesto největších úspěchů dosáhlo vůbec první Twingo, proslavené v devadesátých letech. Nyní se chystá jeho reinkarnace.

Nový Renault Twingo je potvrzen pro rok 2026 jako nejmenší a cenově nejdostupnější elektromobil v nabídce značky. Jde tak o součást budoucích plánů značky, které počítají s rozmachem elektromobilů Renault a zároveň návratem slavných jmen z historie automobilky. Postupně se tak vrátí i modely 4, 5 a Scénic, všechny v roli elektřinou poháněných vozů.

Design podle všeho přímo naváže na první generaci Twinga. Naznačují to alespoň snímky letos představeného konceptu.

Automobilka již potvrdila, že nové Twingo bude navrženo v Evropě a bude se v Evropě také vyrábět. Výrobu by měla dostat na starosti slovinská továrna Novo Mesto, kde se Twingo vyrábí už dnes.

To má pomoci srazit cenu dolů, podobně jako celkové zjednodušení koncepce. Cílem je cenovkou konkurovat levným elektrovozům z Číny. Cena se tak má pohybovat okolo částky 20.000 eur, což je v přepočtu asi 490.000 korun.

Renault Twingo je minivůz, který se v nabídce značky poprvé objevil v roce 1992. První dvě generace byly třídveřovými hatchbacky, aktuální třetí generace Twinga uvedená v roce 2014 je pětidveřový hatch, navíc s pohonem zadních kol.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *