Autosalon Paříž 2024: Další Mondial de l’Auto se rýsuje

Pařížský autosalon

Pařížský autosalon historicky patří mezi největší automobilové výstavy na světě. Přestože už nemá tak důležitou pozici jako kdysi, nadále patří mezi důležitá místa prezentace nových automobilů. Nyní se tak už rýsuje ročník pro rok 2024. Co čekat od Autosalonu Paříž 2024?

Výstava oficiálně pojmenovaná Mondial de l’Auto 2024 se bude konat od 14. do 20. října 2024. Návštěvníky přitom jako tradičně přivítá na výstavišti Porte de Versailles, kde akci bude vyhrazeno pět pavilonů.

Pařížský autosalon 2024 bude již 90. ročník této výstavy, který se koná 124 let po tom prvním. I proto se veletrh prezentuje jako oslava automobilu ve všech jeho podobách

„Rok před otevřením výstavy pro veřejnost se nemůžeme dočkat, až zvedneme oponu nad Mondial de l’Auto 2024, který bude při svém 90. ročníku populárnější a slavnostnější než kdykoli předtím. Pracujeme na ještě poutavějším a zajímavějším zážitku pro návštěvníky,“ láká na akci Serge Gachot, ředitel Mondial de l’Auto.

Na informace o vystavovatelích nebo prezentovaných automobilech si musíme ještě počkat. Dá se však očekávat, že v Paříži nebudou chybět zástupci domácích značek, ať už je to Citroën, DS nebo Peugeot.

Skupina Renault pak již potvrdila svoji účast, a to včetně značek Alpine, Dacia, Renault i Mobilize. Stejně tak svoji účast potvrdily BMW a Mini.

Dá se však předvídat, že se na autoshow ukáže nový Citroën C3 Aircross s místem až pro sedm osob a elektrický hot hatch Alpine A290, spekulované DS 8, nový Peugeot 5008 nebo připravované BMW X3 nové generace.

Pařížský autosalon 2024: Potvrzení vystavovatelé
Alpine, BMW, Dacia, Mini, Renault

Pařížský autosalon se jako již tradičně koná ob dva roky. Zatím poslední ročník Autoshow Paříž se konal v roce 2022, a to po několikaleté pauze způsobené pandemií covidu. Tehdy se na akci prezentovaly Jeep Avenger, Peugeot 408 nebo Renault Austral.

Pařížský autosalon 2024: Základní informace

  • Datum konání: 14. do 20. října 2024
  • Místo konání: Porte de Versailles, 1 Pl. de la Prte de Versailles, 75015 Paris, Francie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *