Nový Peugeot 5008 dorazí v roce 2024. Leccos už o něm víme

Automobilka Peugeot už pracuje na třetí generaci modelu 5008, která dorazí nejspíše v roce 2024. Přestože je tak premiéra tohoto rodinného SUV ještě poměrně daleko, na povrch už vyplouvají první informace. Co o sobě nový Peugeot 5008 s interním označením P74 už prozradil?

Jeho technickým základem se stane platforma STLA Medium, která je v rámci koncernu Stellantis určená pro středně velké automobily. Určena je pro vozy kolem délky 4.650 mm a šířky 1.850 mm, přičemž zvládne pojmout baterie až s kapacitou 104 kWh pro čistě elektrický pohon. V případě nového Peugeotu 5008 se ale zatím spíše mluví o plug-in hybridním provedení, než nabídnutí čistě elektrické verze. Právě plug-in hybridy se přitom mají stát náhradou za vznětové motorizace, s nimiž Peugeot v Evropě u svých osobních aut do budoucna již nepočítá.

Už základní motorizace by pak mohly být mildhybridy. V tomto směru se mluví o nové generaci tříválce 1.2 PureTech, doplněnou o elektromotor, která by třeba v modelu 308 měla být nasazena už v roce 2023. Přijde také nová generace čtyřválce 1.6 PureTech, u níž se počítá se spárováním s dvouspojkovou převodovkou od Punch Powertrain, místo dnešního osmistupňového automatu Aisin.

Nové logo i i-Cockpit

O designu nové 5008 toho zatím moc nevíme. Její tvary by však již měl navrhnout tým Matthiase Hossanna, který se vedení designu Peugeotu ujal v roce 2020, místo Gillese Vidala, jež odešel ke konkurenčnímu Renaultu. Nabízí se návaznost na dnešní Peugeot 308. Není ale vyloučeno použití další evoluce stylu. Jistotou je každopádně použití nového loga Peugeotu, stejně jako řešení i-Cockpit uvnitř. Právě interiér by nově vedle sedmimístné varianty mohl nabídnout i komfortní pětimístnou verzi. Není však vyloučeno, že bude určena třeba jen pro čínský trh. Dnešní Peugeot 5008 je standardně sedmimístným automobilem.

Nový Peugeot 5008 s interním označením P74 se bude vyrábět ve francouzské továrně Sochaux, jak potvrdilo tamější vedení. 5008 se tam tak nadále bude vyrábět po boku 3008, jejíž příští generace v Sochaux bude rovněž vznikat. Nový Peugeot 3008 má dorazit v roce 2023, a to s nabídnutím čistě elektrické verze. Dnes se 5008 vedle Sochaux pro Evropu vyrábí pro uspokojení poptávky též v Rennes, zachování této výroby však zatím nebylo potvrzeno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.