Nový Hyundai Santa Fe dorazí v roce 2023. Luxusnější a drsnější

Hyundai pro rok 2023 chystá doslova záplavu novinek, přičemž jednou z nich bude také nová generace velkého SUV Santa Fe. Jelikož si Hyundai jako tradičně dobře hlídá své chystané novinky, o nové Santa Fe toho zatím moc nevíme. Na povrch nicméně přesto už uniklo několik informací. Co tudíž od Hyundaie Santa Fe pro rok 2023 očekávat?

Docela výrazné změny, alespoň z hlediska designu. Zachycené prototypy i přes tlustou kamufláž naznačují radikální změnu tvarů. Nový Hyundai Santa Fe pro rok 2023 má vsadit na hranatou karoserii s drsně se tvářící přídí. Některé zdroje dokonce hovoří o inspiraci Land Roverem Discovery nebo Defender. Možnou podobu ukazuje naše vize vytvořená pomocí umělé inteligence.

Vozům Land Rover ostatně novinka Hyundai má odpovídat také svým charakterem. Nová generace Santa Fe pro rok 2023 má tudíž být velkým SUV pro rodiny, s prémiovým interiérem. Auto tudíž udělá další krok směrem k luxusní kategorii. Uvnitř očekávejme vybrané materiály a patrně i dvojici obrazovek s úhlopříčkou 12,3″, jako digitální přístrojový štít a pro ovládání infotainmentu.

Hlavně hybridy?

Naopak z hlediska techniky žádné zásadní změny nečekáme. Současný Hyundai Santa Fe (generace TM) totiž udělal v roce 2020 neobvyklý krok, když v rámci faceliftu změnil i svoji platformu, a to v souvislosti s možností nabídnutí elektrifikovaného pohonu. A právě tato architektura bude s největší pravděpodobností převzata i novou generací. To bude hlavně znamenat sázku na hybridy, full-hybrid a plug-in hybrid, zřejmě nadále se srdcem v podobě benzinové čtyřválce 1.6 T-GDI. otázkou je pak zachování turbodieselu 2.2 CRDi, je možné, že na evropských trzích kvůli emisím budoucí Santa Fe vsadí čistě na elektrifikované benzinové jednotky.

Hyundai mimochodem pro rok 2023 chystá celou záplavu novinek. Prakticky celá evropská modelová řada se dočká modernizace. Faceliftem projdou modely i10, i20, i30 (včetně sportovní verze i30 N), Bayon i Tucson. Dorazí i sportovní elektrický crossover IONIQ 5 N a nový Hyundai Kona.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *