Jaká nová auta nás čekají v roce 2023? Nejen nový Superb a ASX

Automobilový svět je v některých ohledech neúprosný. V zázemí se už čile pracuje na automobilech, které ještě dlouho oficiálně nespatříme. Už dnes tak víme leccos o tom, jaká nová auta nás čekají v roce 2023. Přinášíme jejich přehled.

Nové generace úspěšných modelů

Pro českého zákazníka jistě nejzajímavější novinkou bude nová, čtvrtá generace Škody Superb. Ta je vyvíjena po boku nového VW Passat, s nímž bude sdílet technický základ i místo výroby, továrnu Volkswagenu ve slovenské Bratislavě. Jestliže však u Passatu generace B9 již víme, že se v Evropě bude prodávat výhradně ve verzi kombi, o novém Superbu známe méně detailů. Jeho design každopádně navrhuje tým Olivera Stefaniho. Očekává se také nasazení nové generace plug-in hybridního systému s benzinovými čtyřválcem 1.5 TSI a většími bateriemi s rychlejším dobíjením, pro možnost delší jízdy čistě na elektřinu.

České zákazníky budou jistě zajímat i nástupci dalších u nás populárních modelů. Nové generace se v roce 2023 má dočkat Hyundai Kona, která by se nově mohla vyrábět v České republice, nejen čistě elektrická verze jako dnes. Navíc se spekuluje o tom, že nové městské SUV částečně nahradí i30. Respektive její verzi hatchback. V roce 2023 dorazí také náhrada za Mitsubishi ASX. Japonská značka je o tomto voze tajemná, z dřívějších oficiálních prohlášení však vyplývá, že by měla použít techniku Renaultu Captur.

Živo bude také na poli sportovních a supersportovních automobilů. Ford pro rok 2023 připravuje nový Mustang, Lamborghini zase čile pracuje na nástupci dvanáctiválcového Aventadoru. Nové superauto si nadále uchová motor V12, doplní jej však o elektromotor pro hybridní pohon.

Nová elektrická auta pro rok 2023

Také se dále rozšíří nabídka elektromobilů. Peugeot i Opel počítají s elektrickou verzí svých nových kompaktů, které ponesou označení e-308 a Astra-e. Právě francouzská značka navíc chystá novou generaci populárního crossoveru 3008, která se rovněž dočká elektrické verze e-3008. Dorazí také elektrické Porsche Macan a svůj elektromobil připravuje také Rolls-Royce, v podobě elektrického kupé Spectre, které má nahradit dnešní model Wraith. A konečně dočkat bychom se mohli i několikrát odsunuté Tesly Roadster nové generace.

Připravovaná nová auta pro rok 2023
ZnačkaModel
Alfa RomeoBrennero
AudiA6 e-tron, Q5
BMWŘada 1 facelift, Řada 5
FordMustang, Transit/Tourneo Custom
HondaCR-V
HyundaiKona
Lamborghininástupce Aventadoru
Mercedes-BenzTřída CLE, Třída E
Mini3D, Countryman
MitsubishiASX
OpelAstra-e
Peugeot3008, e-308
PorscheMacan EV
Rolls-RoyceSpectre
TeslaRoadster
ŠkodaSuperb
VolkswagenID.Aero, Passat, Transporter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.