Subaru v roce 2023: Čekání na Crosstrek a jedno překvapení

Subaru Crosstrek e-Boxer 2023

Subaru v posledních letech moc novinek ve své evropské nabídce nenabídlo, pracovalo hlavně na postupné elektrifikaci nabídky. Do plánů navíc promluvily potíže s výrobou, které příchod některých nových automobilů opozdily. Pro rok 2023 však Subaru chystá nejen pro český trh zajímavé novinky.

Tou nejdůležitější bude mezigenerační proměna v oblasti kompaktního crossoveru. Jak bylo již dříve oznámeno, dnešní Subaru XV skončí, přičemž ho v roce 2023 nahradí model nazvaný Subaru Crosstrek. Tento název vůz nese již dnes na americkém trhu, nově se tak bude jmenovat po celém světě.

Dnešní Subaru XV skončí v březnu 2023. To bude definitivně ukončena výroba vozů s dvoulitrovým hybridem, o měsíc dříve skončí produkce aut s benzinovou šestnáctistovkou. Bohužel, kdy dorazí náhrada v podobě modelu Crosstrek, v tuto chvíli není jasné. Dorazit by však podle českého zastoupení měla někdy v průběhu roku 2023.

BRZ dorazí i na český trh!

Zatímco příchod nového Subaru Crosstrek byl očekávaný, oznámení druhé novinky plejád pro rok 2023 je velké překvapení. Subaru ČR totiž oficiálně přiznalo, že i na českém trhu bude prodávat kupé BRZ druhé generace. Kvůli flotilovým emisím hrozilo, že se tohoto auta v Evropě již nedočkáme, nakonec je ale k radosti všech fanoušků sportovních aut všechno jinak a nové BRZ oficiálně dorazí i na český trh.

České zastoupení japonské značky doufá v alokaci 50 kusů, které snad přijdou někdy na začátku roku. Jistotou je pouze to, že k dispozici bude výhradně nejvyšší specifikace, jejíž výbava mimo jiné zahrne kožené čalounění. Pod kapotou bude stejně jako v případě sesterské Toyoty GR86 pracovat čtyřválcový boxer o objemu 2,4 litru s výkonem 172 kW a točivým momentem 250 Nm.

Subaru přitom věří, že o BRZ bude na českém trhu velký zájem. Rozlučková edice Final Edition k nám dorazila ve 42 kusech, což bylo nejvíce z celé Evropy.

V nabídce značky samozřejmě zůstanou i další modely. Nadále k dispozici bude hatchback Impreza, SUV Forester a terénní kombík Outback, aktuálně nejžádanější model značky na českém trhu. Nabízen bude i nový elektromobil Subaru Solterra, který již odhalil své české ceny. Prodej na českém trhu ale bude prozatím ryze kusový. Alokace míří spíše do zemí s vyšším potenciálem v oblasti elektroaut, a tak se pro rok 2023 v Česku počítá jen s 25 kousky modelu Solterra, který je sourozencem Toyoty bZ4x.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *