KatalogSubaruXV

Subaru Crosstrek (2023-)

Subaru Crosstrek je kompaktní crossover japonské značky, který se pro modelový rok 2023 začal prodávat již ve své třetí generaci. Toto označení nově vůz nese po celém světě, předchozí generace tohoto modelu jsme v Evropě dosud znali jako Subaru XV. Automobil nejprve debutoval ve verzi pro domácí japonský trh, kde se začal prodávat v roce 2023. Do budoucna se počítá s jeho prodejem také na evropských trzích.

Design dle stylistického jazyka Dynamic x Solid navazuje na předchůdce, znát je však agresivnější vizáž. Světlomety jsou full-LED, s tím, že poprvé jsou tu i diodová odbočovací světla osvětlující okolí při odbočování. Nadále pak nechybí zvýšená stavba kvůli skvělé průchodnosti, světlá výška činí 220 mm.

To pětimístný interiér prošel výraznější proměnou. Klíčovou novinkou je vertikálně orientovaná obrazovka multimediálního systému podobně jako v Outbacku. Také v tomto případě má úhlopříčku 11,6″. Budíky před řidičem ale zůstávají analogové, stejně tak displej infotainmentu doplňují i klasické ovladače.

Rozměry zůstaly prakticky zachovány s předcházejícím Subaru XV generace GT, shodná šířka a rozvor naznačují, že technický základ je v zásadě stejný a jen se ladil. Ostatně samo Subaru mluví o dále vylepšené stávající platformě Subaru Global Platform. Cílem bylo dále vylepšit jízdní vlastnosti auta a zvýšit komfort.

Zajímavostí je však výroba, kdy nedochází k propojení podvozku a horní části karoserie, jak bývá zvykem. Místo toho se nejprve sestaví celý rám, na který se následně navaří vnější panely, což zvyšuje tuhost konstrukce. Podvozek tvoří nezávislé zavěšení vpředu a lichoběžníková náprava vzadu.

Motor je v tuto chvíli pro evropské trhy potvrzený jediný, v podobě full-hybridu 2.0 e-Boxer, standardně spjatý s pohonem všech kol. Technické parametry však budou teprve zveřejněny, stejně jako cena.

Subaru Crosstrek: Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4480 × 1800 × 1605 x 2670 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 
  • Výroba: 2022- (Ota, Japonsko)

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *