Nový Jeep Avenger je tu! Co o sobě prozradil baby-Jeep?

Jeep podle očekávání odhaluje svůj nejmenší model. Jmenuje se Jeep Avenger a na evropských trzích se začne prodávat v roce 2023. Jedná se o klíčovou součást elektrické budoucnosti značky.

Toto malé SUV se v nabídce značky zařadí pod model Renegade. Podle očekávání tak jde o několik let avizované městské SUV, jehož vzhled se světu poprvé ukázal už na začátku roku. Tehdy ještě auto nemělo své jméno. Už tehdy se však mluvilo o elektrickém pohonu. Ani design se prakticky za těch pár měsíců nezměnil, sériový Avenger si tak uchová skryté kliky zadních dveří nebo svěží vzhled, avšak s typickými detaily Jeepu.

Avenger zřejmě bude nabízen výhradně jako elektromobil. Výrobce přitom avizuje dojezd až 400 km na jedno nabití. Základem bude podle všeho inovovaná platforma CMP známá z Opelu Mokka nebo Peugeotu 2008. Spekuluje se však o nasazení modernější techniky, včetně elektromotoru a baterií, které dostanou o něco vyšší kapacitu než dnešních 50 kWh. Otázkou je pak nasazení pohonu všech kol, který je pro Jeep typicky. Dosavadní vozy s architekturou CMP jej totiž nenabízejí.

Více informací o novince bude teprve zveřejněno. Jeep Avenger se zákazníkům oficiálně představí na letošním pařížském autosalonu, a to 17. října. Od téhož dne si vůz zákazníci budou moci rezervovat. Fyzicky však Avenger k prodejcům dorazí až na začátku roku 2023. Výrobu bude mít na starosti závodu Fiatu v polských Tychách, kde se po jeho boku bude vyrábět také nové městské SUV značky Alfy Romeo, přezdívané Brennero.

Jeep Avenger je důležitá součást elektrické budoucnosti amerického specialisty na SUV. Do roku 2025 Jeep představí pro Evropu čtyři vozy s nulovými emisemi (patrně vedle elektroaut také plug-in hybridy), které zahrnou všechny klíčové segmenty. I díky tomu chce Jeep do roku 2030 na evropských trzích nabízet výhradně elektromobily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.