Pařížský autosalon se v roce 2022 vrací. Známe datum, premiéry i ceny lístků

Pařížský autosalon: Aston Martin

Pařížský autosalon se v posledních letech prezentoval jako největší automobilová výstava na světě, když třeba v ročníku 2016 jej navštívilo přes 1,2 milionu návštěvníků. Přesto v posledních letech bojoval se zájmem vystavovatelů, mnohé tradiční značky se na něm nechtěly již prezentovat. V roce 2020 navíc akci zrušila pandemie koronaviru. Pořadatelé však automobilové výstavě pořád věří, v roce 2022 se tak má pařížský autosalon opět vrátit, a to ve svém 89. ročníku.

Nadále tak má platit, že francouzská výstava se bude ob rok střídat s tou německou – loni na podzim se autosalon IAA poprvé konal v Mnichově, který jako pořadatelské město po desetiletích nahradil Frankfurt nad Mohanem. Nadcházející ročník autosalonu v Paříži je naplánován na 17. až 23. října 2022. První den přitom bude vyhrazen novinářům, zbytek dní bude výstava otevřena běžné veřejnosti.

Dvě akce naráz

Akci nicméně čeká jedna změna. Pařížská motorshow 2022, opět pojmenovaná Mondial de l’Auto, se bude konat ve spolupráci s veletrhem Equip Auto zaměřeným na poprodejní služby a další služby mobility. Výsledkem má být společná akce nazvaná Pařížský automobilový týden konaná ve společný termín.

Obě akce každopádně bude hostit jako již tradičně výstaviště Porte de Versailles, kde se pařížský autosalon konal i v minulosti. K dispozici bude však i speciální digitální platforma umožňující se nejen zahraničním zájemcům sledovat dění online.

Pařížský autosalon 2022: Novinky

Na pařížském autosalonu 2022 podle zákulisních zpráv nebudou chybět domácí výrobci. Zastoupena by tak měla být automobilka Renault, prezentující nový Austral. Vedle toho představí ve světové premiéře reinterpretaci jednoho ze svých ikonických modelů, Renault 4, a také svůj první elektrický vůz Kangoo E-Tech pro rodiny. Na závěr celoročních oslav 50. výročí modelu Renault 5 se veřejnost seznámí se sportovním a netradičním konceptem.

Její značka Dacia zase ukáže kompletně inovovanou modelovou řadu. Chybět nebudou ani Alpine a Mobilize, značka Renaultu orientovaná na sdílená auta. Alpine přitom odhalí nový koncept, zřejmě naznačující podobu chystaného SUV. Budou tu i další francouzské značky, DS a Peugeot.

Zastoupen bude i americký Fisker nebo čínské značky BYD a Ora.

Pařížský autosalon 2022: Očekávané premiéry

ZnačkaModel
AlpineA110 R, Alpenglow Concept
DaciaModely pro rok 2022, Manifesto concept
DS3 Crossback facelift, 7 Crossback facelift
JeepAvenger, Grand Cherokee 4xe
Mercedes-BenzAMG C 63, EQE SUV
OraCat
Peugeot408
RenaultAustral, Kangoo E-Tech, Scénic Vision, 4 Concept, 5 Sport concept

Naopak další členy koncernu Stellantis na pařížském autosalonu 2022 údajně neuvidíme. Chybět má Citroën, stejně jako Alfa Romeo, Abarth, Fiat nebo Opel. V Paříži nemají vystavovat ani BMW nebo koncern Volkswagen, vedle mateřské značky tudíž na pařížském autosalonu 2022 nespatříme ani vozy značek Bentley, Lamborghini, Škoda nebo SEAT.

Možnost testovacích jízd

I z toho důvodu výstavní plochy budou menší než v minulých ročnících této autoshow. Některé pavilony dokonce nebudou vůbec obsazeny. Konkrétně se má pařížská autoshow 2022 konat ve stáncích 3, 4, 6 a 5.1.

Zajímavostí však má být možnost si některé z vystavených aut vyzkoušet. K dispozici má být speciální testovací centrum s možností dvacetiminutové nebo čtyřicetiminutové jízdy.

Vstupenky na pařížský autosalon 2022

Vstupné na pařížský autosalon 2022 vyjde na 16 eur. Má to ale háček, v takovém případě musíte mít předem vybraný časový slot, v němž na výstavu dorazíte. Organizátoři to vysvětlují tím, že takto lépe optimalizují návštěvnost a redukují fronty u vstupu. Vstupenka bez přímo určeného času stojí 30 eur. Lístky na autosalon pak koupíte výhradně skrze oficiální stránky výstavy.

Zatím poslední ročník pařížského autosalonu se konal v roce 2018. Do města nad Seinou se tak velká výstava nových aut vrátí po čtyřech letech. Ročník 2020 se nemohl konat z důvodu pandemie koronaviru. V roce 2018 mezi hlavní hvězdy výstavy patřily Audi A1, BMW 3 (generace G20), DS 3 Crossback, Kia Proceed nebo díla vietnamské značky Vinfast, sedan LUX A2.0 a SUV LUX SA2.0. Jaké vozy bude hostit pařížský autosalon 2022, teprve bude oznámeno.

Pařížský autosalon 2022: Základní informace

  • Termín konání: 17. až 23. říjen 2022 (Mondial de l’Auto), 18. až 22. říjen 2022 (Equip Auto)
  • Místo konání: Porte de Versailles, 1 place de la porte de Versailles, 75015, Paříž

(vydáno 6. října 2021 9:27, naposledy aktualizováno 12. října 2022 7:31)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *