Pařížský autosalon se hodlá vrátit v roce 2022, čtyři roky od posledního ročníku

Pařížský autosalon se v posledních letech prezentoval jako největší automobilová výstava na světě, když třeba v ročníku 2016 jej navštívilo přes 1,2 milionu návštěvníků. Přesto v posledních letech bojoval se zájmem vystavovatelů, mnohé tradiční značky se na něm nechtěly již prezentovat. V roce 2020 navíc akci zrušila pandemie koronaviru. Pořadatelé však automobilové výstavě pořád věří, v roce 2022 se tak má pařížský autosalon opět vrátit.

Nadále tak má platit, že francouzská výstava se bude ob rok střídat s tou německou – loni na podzim se autosalon IAA poprvé konal v Mnichově, který jako pořadatelské město po desetiletích nahradil Frankfurt nad Mohanem. Nadcházející ročník autosalonu v Paříži je naplánován na 17. až 23. října 2022.

Dvě akce naráz

Akci nicméně čeká jedna změna. Pařížská motorshow 2022, opět pojmenovaná Mondial de l’Auto, se bude konat ve spolupráci s veletrhem Equip Auto zaměřeným na poprodejní služby a další služby mobility. Výsledkem má být společná akce nazvaná Pařížský automobilový týden konaná ve společný termín. Obě akce každopádně bude hostit jako již tradičně výstaviště Porte de Versailles, kde se pařížský autosalon konal i v minulosti. K dispozici bude však i speciální digitální platforma umožňující se nejen zahraničním zájemcům sledovat dění online.

Na pařížském autosalonu 2022 podle zákulisních zpráv nebudou chybět domácí výrobci. Zastoupena by tak měla být automobilka Renault, zřejmě prezentující nový Kadjar. Chybět nebudou ani další francouzské značky, DS a Peugeot.

Pařížský autosalon 2022: Očekávané premiéry

ZnačkaModel
DS7 Crossback facelift
Peugeot408
RenaultAustral, Scénic Vision, 4

Naopak další členy koncernu Stellantis na pařížském autosalonu 2022 údajně neuvidíme. Chybět má Citroën, stejně jako Fiat nebo Opel. V Paříži nemají vystavovat ani BMW nebo Volkswagen.

I z toho důvodu výstavní plochy budou menší než v minulých ročnících této autoshow. některé pavilony dokonce nebudou vůbec obsazeny.

Zatím poslední ročník pařížského autosalonu se konal v roce 2018. Do města nad Seinou se tak velká výstava nových aut vrátí po čtyřech letech. Ročník 2020 se nemohl konat z důvodu pandemie koronaviru. V roce 2018 mezi hlavní hvězdy výstavy patřily Audi A1, BMW 3 (generace G20), DS 3 Crossback, Kia Proceed nebo díla vietnamské značky Vinfast, sedan LUX A2.0 a SUV LUX SA2.0. Jaké vozy bude hostit pařížský autosalon 2022, teprve bude oznámeno.

Pařížský autosalon 2022: Základní informace

  • Termín konání: 17. až 23. říjen 2022 (Mondial de l’Auto), 18. až 22. říjen 2022 (Equip Auto)
  • Místo konání: Porte de Versailles, Paříž

(vydáno 6. října 2021 9:27, aktualizováno 27. května 2022 8:27)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.