Dacia pro rok 2022: Nový vzhled pro Duster, Logan i Sandero

Dacia v roce 2022

Dacia se pro rok 2022 kompletně mění. Po představení nového loga se loni nová vizuální identita nejprve objevila v propagačních materiálech a na začátku letošního roku i na prvních showroomech. Nyní se pak tyto novinky konečně objeví na vozech. Dacia přitom pro rok 2022 mění vzhled celé své modelové řady. Nového loga se tak dočkaly nejmenší elektromobil Spring, hatchback Sandero, sedan Logan, crossover Jogger i SUV Duster.

Objednávky na vozy Dacia s novým vzhledem budou otevřeny již 16. června 2022, první dodávky těchto aut proběhnou koncem roku. Oficiálně se vozy Dacia s novým vzhledem představí na pařížské autoshow na podzim 2022.

Dacia Link

Výrazným prvkem nové identity značky je emblém nazvaný Dacia Link. Ten se nachází uprostřed přední masky, která je sama o sobě přepracovaná a nyní s prvky v bílé barvě. Stejně jako články řetězu tvoří propojená písmena „D“ a „C“ v minimalistických liniích zcela nový emblém, který odráží jednoduchost nového designu. Dacia Link je snadno rozpoznatelným obrazem značky, který je dobře viditelný zblízka i zdálky.

Další viditelnou změnou je přidání loga na volant každého vozidla. Dále byl minimalistický design nápisů ještě zredukován, takže zůstalo jen to nejnutnější, co stačí k rozeznání jednotlivých písmen.

„Zjednodušené logo je velmi symbolické pro zaměření značky na návrat k základům. Stejně tak emblém Dacia Link inspirovaný světem mechaniky evokuje jednoduchost a robustnost. Nese v sobě také symboliku spojení, které je silným prvkem komunity Dacia,“ říká k tomu ředitel designu značky David Durand.

Uvedení nové identity značky je pro společnost Dacia také příležitostí uvést do praxe závazek, který skupina Renault přijala na výroční valné hromadě 23. dubna 2021. Dacia se tak stane první značkou skupiny, která postupně omezí maximální rychlost všech svých vozidel na 180 km/h.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *