Baby Jeep na první fotce. Bude to elektromobil

Baby Jeep 2023

Jeep už léta mluví o příchodu nového základního modelu. Nyní se tento „baby Jeep“, v minulosti nazývaný též „Jeep A SUV“ konečně opravdu rýsuje. Koncern Stellantis, jehož je Jeep dnes součástí, totiž zveřejnil první snímky tohoto chystaného vozu. Nový „baby Jeep“ zatím nezná své jméno, na trh každopádně dorazí v roce 2023.

Zveřejněné fotografie zatím nepojmenovaného SUV přitom dokazují, že i nejmenší Jeep v nabídce si uchová charakteristické rysy značky. To znamená celkově drsňácké tvary nebo třeba osobitou masku. Novinka se však dostala mladistvých hravých prvků, ať už grafiky koncových světel nebo skrytých klik zadních dveří.

V tuto chvíli není jasné, zda tato novinka bude doplněním nabídky Jeepu, nebo zda nahradí dnešní nejmenší model značky, model Renegade. Jeví se nicméně menší než Renegade. Nový automobil bude každopádně čistě elektrický, jak automobilka již oficiálně potvrdila. Půjde vůbec o první čistě elektrický Jeep v sériové výrobě, který přichází v rámci postupné elektrifikace značky. Už do konce roku bude Jeep na vybraných trzích Evropy nabízet výhradně elektrifikované vozy, tedy hybridy různé úrovně nebo právě elektromobil.

Technika od Francouzů?

Technický základ bude podle všeho pocházet od francouzských členů koncernu Stellantis, v útrobách se má totiž objevit architektura CMP umožňující právě zástavbu elektrického pohonu. Nabízí se však, že Jeep techniku inovuje tak, aby umožnila nabídnutí pohonu všech kol. Ten je totiž pro amerického specialistu na SUV a terénní auta typický. Technické parametry tohoto bateriového elektromobilu americké značky zatím zveřejněny nebyly. Stávající elektroauta s platformou CMP nicméně nabízejí výkon 100 kW a baterie s kapacitou 50 kWh, což jsou čísla očekávaná také od Jeepu.

Automobilka již potvrdila, že nový „baby Jeep“ na trh dorazí na začátku roku 2023. Více informací se o něm však dozvíme již během následujících měsíců. O výrobu se postará závod Fiatu v polských Tychách, kde se po jeho boku mají vyrábět i další SUV s tou samou technikou, značky Fiat a Alfa Romeo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *