Fiat chystá modernizaci polské továrny Tychy. Vyrábět bude Alfy i Jeepy

Fiat: Výroba v továrně Tychy

Fiat oznamuje důležitou modernizaci své továrny v polském městě Tychy. Závod na jihu Polska nedaleko Katovic bude díky novým investicím rozšířen, výsledkem čehož bude vyrábět nově chystané modely značek Fiat, Jeep a Alfa Romeo, a to jak s hybridním pohonem, tak v čistě elektrické verzi. Přípravy na modernizaci továrny začaly s tím, že sériová výroba první ze tří chystaných novinek začne v druhé polovině roku 2022.

Italská automobilka tvrdí, že modernizace a rozšíření továrnu Tychy potrvá několik let, přičemž v rámci prací zde budou implementovány nejnovější technologie a postupy. Ty umožní výrobu aut s nejpokrokovějšími jízdními systémy, včetně plně elektrického pohonného ústrojí.

„Fiat Chrysler Automobiles (FCA) je nejen jedním z největších výrobců osobních automobilů v Polsku, ale také jedním z nejdůležitějších zahraničních investorů v průmyslovém sektoru. Skupinu tvoří třináct polských společností, které zaměstnávají 6,4 tisíce lidí,“ říká k oznámeným investicím Henryka Bochniarzová, členka dozorčí rady FCA Poland.

Bližší informace o trojici nových automobilů značek Fiat, Jeep a Alfa Romeo v tuto chvíli neznáme. Podle zákulisních zpráv se však bude jednat o malá SUV, zřejmě s platformou CMP, z dílny Skupiny PSA, s níž se koncern FCA má v roce 2021. Šlo by tudíž o nástupce Fiatu 500X, dříve avizovaný Jeep přezdívaný A-SUV a Alfa Romeo přezdívaná Brennero, SUV menší než připravované Tonale.

Polský závod Tychy je aktuálně jednou z největších továren koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Zaměstnává na 2,5 tisíce lidí a rozkládá se na ploše 2,4 milionu m², z čehož je 0,5 milionu m² připadá na výrobní haly a servisní budovy. Továrna byla vybudována v roce 1975, původně patřila polské automobilce Fabryka Samochodów Małolitrażowych (FSM) licenčně vyrábějící vozy Fiat. Přímo Fiatu patří od roku 1992. Dnes vyrábí výhradně minivozy, konkrétně Fiat 500, Lancii Ypsilon a Abarth 595, které sdílejí svůj technický základ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *