Suzuki Swace je další převlečená Toyota. Tentokrát Corolla

Suzuki Swace 2020

Suzuki a Toyota loni oznámily rozsáhlou spolupráci, která se týká sdílení techniků i modelů. První hmatatelné výsledky tohoto partnerství jsou už tady. Po Suzuki Across, alias přeznačkované Toyotě RAV4 PHEV, je tady Suzuki Swace. Té svůj základ dalo kompaktní kombi Toyota Corolla Touring Sports.

Na automobilu je to jasně patrné, protože proti originálu se toho zase tolik nezměnilo. Největší změnou je příď, kde najdeme odlišně tvarovaný nárazník a s výraznou maskou a logem Suzuki přesunutým ke kapotě. Naopak záď je prakticky shodná jako u Corolly Touring Sports.

To samé platí pro interiér, který přebírá koncepci z aktuální Corolly. Vnitřek tedy definuje palubní deska s minimalistickou středovou konzolí a volně stojícím dotykovým displejem na vrchu, s úhlopříčkou osmi palců. Infotainment pak nabízí funkce Android Auto a Apple CarPlay, což jsou funkce, které se nově dostávají také do výchozího auta.

V nabídce pro Suzuki Swace se pak počítá s jediným motorem. Swace bude první full-hybrid značky, poháněný kombinací atmosférické benzinové osmnáctistovky s výkonem 72 kW a elektromotoru o výkonu 53 kW. Právě tato technika je hlavním důvodem tohoto badge-engineeringu, Suzuki si hybridem bude chtít v Evropské unii snížit svoje flotilové emise. Stejným důvodem je též příchod SUV Across.

Právě díky tomu se tak Suzuki po dlouhých 20 letech vrací ke klasickému kombi. Naposledy takovou karosářskou verzi značka nabídla u modelu Baleno. Pozdější Liana už byla jakýsi crossover, kombinující prvky kombíku, hatchbacku a MPV.

Suzuki Swace se začne prodávat v zimě. S prodejem se počítá rovněž na českém trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *