Suzuki rozšíří nabídku o SUV Across. Je to převlečená Toyota

Suzuki Across 2021

Suzuki Across je nový model japonské automobilky, který na český trh podle předběžných plánů vstoupí na začátku roku 2021. Středně velké SUV se usadí na vrchol evropské nabídky značky. Vzniklo díky spolupráci s automobilkou Toyota, konkrétně jde o přepracovaný model RAV4 generace XA50.

Oproti RAV4 se však Suzuki Across liší svébytným vzhledem, příď definuje kombinace šestiúhelníkové masky chladiče a mimořádně útlých diodových světlometů. Kabina s volně stojícím displejem multimediálního systému pochází od Toyoty, infotainment se však jeví svébytně.

Across je v tuto chvíli prezentován výhradně jako plug-in hybrid. Spolehne se na kombinaci zážehového atmosférického čtyřválce o objemu 2,5 litru (136 kW a 227 N.m) a dvou elektromotorů, předního s výkonem 134 kW a zadního s výkonem 40 kW. Elektromotor pohánějící zadní kola přitom umožňuje plynule měnit rozdělení točivého momentu mezi nápravy v poměru 100:0 až 20:80. Energii budou tyto jednotky čerpat z akumulátoru o kapacitě 18,1 kWh, která postačí na ujetí až 75 kilometrů v čistě elektrickém režimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *