Hyundai Bayon: Jméno pro nové nejdostupnější SUV značky

Hyundai Bayon 2021

Hyundai překvapivě oznámilo, že chystá zcela nový crossover. Novinka v nabídce se bude jmenovat Bayon a bude se jednat o nejdostupnější model v evropské paletě SUV značky. Oficiálně představen bude 2. března. Na trh přitom bude uveden již v první polovině roku 2021.

Bayon se zařadí do segmentu B, bude tak ještě menším modelem než dnes nabízená Kona. V Evropě jsou tzv. malá SUV dnes nadmíru populární, a tak chce korejská automobilka využít tohoto zájmu.

„V uvedení nového modelu segmentu B, který bude vstupní branou do naší produktové řady SUV, spatřujeme skvělou příležitost k ještě lepšímu plnění přání evropských zákazníků a k rozšíření naší nabídky ve velmi oblíbeném segmentu,“ komentuje příchod této novinky Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt.

Po prvotní upoutávce zveřejněné v listopadu 2020 následovaly v lednu další teasery, které naznačily design vozu. Ten podobně jako Kona využil rozdělených světlometů. Hyundai přitom potvrdil, že půjde o dalšího zástupce značky navrženého podle stylistického jazyka nazvaného Smyslná sportovnost. Horizontální prvky přitom měly vůz opticky rozšiřovat.

Název Bayon byl inspirován městem Bayonne na jihozápadě Francie. Vzhledem k tomu, že Hyundai Bayon je především evropským produktem, rozhodl se Hyundai pojmenovat ho podle evropského města. Francouzské město leží mezi atlantickým pobřežím a Pyrenejemi a je atraktivní destinací pro všechny fanoušky plachtění a turistiky, což je v souladu s lifestylovým charakterem nového modelu.

Novinka touto logikou navíc navazuje na své větší sourozence. Hyundai už má totiž bohaté zkušenosti s pojmenováváním svých SUV po světových městech. Tucson a Santa Fe jsou pojmenované po městech v amerických státech Arizona a Nové Mexiko, zatímco Kona odkazuje na stejnojmenný region na ostrově Havaj. Vodíkovému Nexu zase dalo jméno jedno z největších měst na dánském rekreačním ostrově Bornholm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *