Nástupce Opelu Insignia dorazí v roce 2024. Má se proměnit v crossover

Opel Insignia

Opel Insignia se pomalu stává posledním modelem v nabídce německé značky, vzniklým ještě za dob dřívějšího majitele, koncernu General Motors. Letos totiž vstoupí na trh nová Astra, s technikou původem od PSA, která nahradí dosavadní generaci, rovněž z éry GM. Na nástupce Insignie si ale ještě nějakou dobu počkáme, nová Insignia se totiž rýsuje až pro rok 2024.

To by odpovídalo běžnému životnímu cyklu aut, vždyť současná Insignia se vyrábí od roku 2017. Opel však musí GM za její výrobu platit licenční poplatky (kvůli použití techniky z dílny amerického koncernu), a tak se spekulovalo o dřívější mezigenerační proměně.

Jenže nová Insignia se podle zákulisních zpráv podle všeho hodně změní, kvůli čemuž její příprava nějakou dobu trvá. Prodeje ve střední třídě napříč Evropou klesají, ve prospěch různých SUV a crossoverů, a tak se Insignia právě těmito modely podle všeho rovněž inspiruje. Nebude ostatně první, také konkurenční Ford Mondeo ve stávající podobě modelu střední třídy končí a podle všeho jej v Evropě nahradí nějaký crossover.

Tato změna by znamenala také omezení nabídky na jedinou karosářskou verzi. Díky dnešní oblibě SUV a crossoverů by však i takové omezení mohlo ve výsledku přinést více zákazníků.

Elektrifikované pohony

Co se týče technického základu, mluví se o architektuře eVMP (Electric Vehicle Modular Platform), známé též jako Stellantis Medium, která má být určena pro vozy segmentu C a D, od hatchbacků po SUV. Ta nahradí stávající EMP2, přičemž bude přizpůsobena i zástavbě elektrického pohonu. Má být schopná pojmout baterie až s kapacitou 100 kWh, což by zajistilo dojezd až 650 km. Nadále však budou k dispozici také spalovací motory, ve formě plug-in hybridů i mildhybridů. Vedle nástupce Opelu Insignia ji má použít také příští Peugeot 3008 chystaný pro rok 2023. I to bude rozdíl proti současné generaci Opelu Insignia, která elektrifikovaná ústrojí nenabízí.

Všechny tyto změny znamenají, že není vyloučeno, že nástupce Opelu Insignia pro rok 2024 neponese jméno stávajícího modelu střední třídy. Spekuluje se totiž o tom, že se náhrada za Insignii přejmenuje, právě na další zdůraznění její proměny. Nechme se tak překvapit, jak tomu bude, možná už v dalších měsících se dozvíme více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *