Hyundai Bayon (2021-)

Hyundai Bayon je malý crossover s prvky SUV představený korejskou automobilkou v roce 2021, speciálně navržený pro potřeby evropských trhů. Tehdy se jednalo o novinku v nabídce, která se stala nejmenším zástupcem SUV řady Hyundai. Svým způsobem jde o nepřímou náhradu podobně velkého MPV Hyundai ix20 ukončeného v roce 2019. Jméno podobně jako u větších SUV korejského výrobce odkazuje na geografický název, Bayon konkrétně vychází z jména města Bayonne, metropole francouzského Baskicka.

Bayon je charakterizován osobitým vnějším designem, jímž se zřetelně odlišuje od konkurence. Z davu vyčnívá díky široké masce chladiče, otevírající se směrem dolů, nebo třídílné hlavní světlomety v kombinaci s otvory pro přívod vzduchu. Horizontální pruh přívodů vzduchu pak umocňuje ve spojení se světly pro denní svícení šířku vozu. Naopak spodní ochranný panel zdůrazňuje styl SUV. Tomu napomáhá i světlá výška 165 mm.

Zboku zase zaujme šípovitý střešní C sloupek, zatímco vzadu to jsou koncová světla ve tvaru bumerangu, která díky svému umístění v rozích karoserie v kombinaci s horizontální linií opticky rozšiřují záď. Délka 4.180 mm odpovídá velikosti tzv. malých SUV.

Interiér se silně zaměřuje na maximální komfort pro cestující vpředu i vzadu a co největší objem zavazadlového prostoru, který má konkrétně hodnotu 411 litrů při vzpřímených zadních sedadlech. Zajímavostí je inteligentní kryt zavazadlového prostoru, který lze posunout podle polohy zadních opěradel tak, aby vždy zakrýval náklad. Samotná kabina nabízí digitální panel sdružených přístrojů a dotykovou obrazovku multimediálního systému s úhlopříčkou 8″ nebo 10,25″ podle verze. Nechybí tu přitom možnost uživatelských rozhraní Apple CarPlay a Android Auto s bezdrátovým připojením.

Technika malých aut

Podvozek využívá typickou kombinaci v dané kategorii. To znamená vzpěry McPherson vpředu a vlečená ramena spojená zkrutně poddajnou příčkou. O možnosti pohonu všech kol výrobce nehovoří, Hyundai Bayon tudíž podle všeho bude výhradně dvoukolkou, jako jiná malá SUV.

Představená nabídka motorů čítá výhradně benzinové jednotky. Základem je atmosférický čtyřválec 1.2 MPI (62 kW), nad nímž stojí dvě výkonové verze přeplňovaného tříválce 1.0 T-GDI (74 kW a 88 kW). Zatímco slabší varianta nabízí výběr mezi konvenční variantou a mildhybridem, vrchol nabídky je mildhybridem vždy, je tudíž kombinován s 48V palubním systémem

Hyundai Bayon: Základní technická data

 • Délka x šířka x výška x rozvor: 4180 x 1775 x 1490 x 2580 mm
 • Objem zavazadlového prostoru: 411 litrů
 • Výroba: 2021- (Izmit, Turecko)

Ohodnoťte Hyundai Bayon i vy, v diskuzi pod článkem:

Hyundai Bayon

4.25

Design

3.8/5

Technika

4.3/5

Jízdní vlastnosti

4.3/5

Cena

4.8/5

Celkový dojem

4.3/5

2 komentáře: „Hyundai Bayon (2021-)

 • 9 června, 2021 (08:02)
  Trvalý odkaz

  Design

  3

  Technika

  4

  Jízdní vlastnosti

  4

  Cena

  5

  Celkový dojem

  4

  V době stále expandující nabídky různých elektromobilů a hybridů je velice osvěžující vidět, že Hyundai prostřednictvím modelu Bayon nabídl „prostě normální auto“, které primárně myslí na potřeby své cílové klientely a ne na ústupky emisním normám.

  Cílová klientela vůz nepochybně ocení, ať už pro slušný vnitřní prostor, pravidelně tvarovaný zavazadelník s více než dostatečným objemem, nebo komfortní jízdu. Také výbava je v duchu slov Hyundaie „rozumná“ a nabízí primárně to, co zákazníci opravdu chtějí. Díky tomu se i cena drží v mezích.

  Jedinou zásadní nevýhodou je tak podle mého názoru kontroverzní, možná až překombinovaný vnější vzhled, který cílovou klientelu osob pokročilého věku může podle mého názoru odradit. Nebo se mýlím?

  Více na: https://www.auto.cz/poprve-za-volantem-hyundaie-bayon-jak-jezdi-duchovni-nastupce-ix20-139421

  Reagovat
 • 2 července, 2021 (21:07)
  Trvalý odkaz

  Design

  4.5

  Technika

  4.5

  Jízdní vlastnosti

  4.5

  Cena

  4.5

  Celkový dojem

  4.5

  Supr auto

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.