Novinky

Nový Range Rover Velar se rýsuje pro rok 2025. Čekají ho zásadní změny

Range Rover Velar se v posledních letech neprodává nijak úspěšně, automobilka v rámci nedostatku výrobních komponentů vlivem pandemie koronaviru raději vsadila na větší, výdělečnější modely. Přesto výrobce modelu pořád věří, a tak se nyní rýsuje nový Range Rover Velar druhé generace. Dorazit má v roce 2025, a to ve výrazně odlišné formě oproti předchůdci.

Nový Velar totiž ještě více zdůrazní styl crossoveru než první generace. Fotografie testovaných prototypů ukazují vcelku nízkou siluetu karoserie, která je pro vozy tohoto britského výrobce hodně netradiční. Ve výsledku tak nový Range Rover Velar může být ten „Road Rover“, o kterém se tolik let spekuluje. Vůz má být každopádně hodně luxusní, což se očekává od rodiny Range Rover.

Důležité změny Velar čekají také v útrobách. Nová generace prémiového crossoveru má být totiž elektricky poháněná. Základem se má stát nová platforma EMA, díky níž má elektrovůz nabídnout výkon až 368 kW, díky spolupráci dvou elektromotorů. Má jít o „skateboardovou“ techniku primárně určenou pro elektroauta. Využije přitom 800V elektrický systém pro možnost až 350kW nabíjení. Automobilka aktuálně chystá tři modely s touto architekturou, které bude vyrábět v britské továrně Halewood.

Bližší informace se teprve dozvíte, přičemž to může být již brzy. Podle zákulisních zpráv už letos začne produkce předsériových kusů, než bude nový Range Rover Velar představen v roce 2025.

Auto každopádně bude mít za cíl uspět více než předchůdce. Aktuálně je Velar druhým nejméně prodávaným modelem automobilky Land Rover, hůře se dnes prodává jen Discovery.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *