Mazda potvrzuje příchod modelů CX-60 a CX-80. Opravdu přitom počítá s šestiválcem

Mazda Vision Coupé 2017

Automobilka Mazda čile pracuje na nové generaci svých automobilů. Nyní konečně potvrzuje, že s nimi dorazí i do Evropy. Konkrétně potvrzuje příchod modelů nazvaných Mazda CX-60 a Mazda CX-80, které rozšíří řadu SUV značky. Doplní tak dnešní CX-5 nebo CX-30. Podle automobilky „nové vozy splňují soudobé ekologické nároky a zároveň budou zárukou požitku z jízdy, který ke značce Mazda nedílně patří“.

Sázka na nová SUV je logická. Poptávka v tomto segmentu stále roste, a proto Mazda evropským zákazníkům hodlá nabídnout větší výběr takových modelů. Vsadí přitom u nich na nejmodernější techniku. Konkrétně Mazda tvrdí, že nabídnou plug-in hybridy kombinující benzinový čtyřválec s elektromotorem. Zároveň automobilka představí napjatě očekávaný benzinový šestiválec Skyactiv-X nové generace a také dieselový Skyactiv-D, vše v kombinaci se 48V mildhybridním systémem. Výsledkem těchto řešení má být vysoký výkon a zároveň ekologicky úsporný pohon.

Navíc automobilka mluví o vývojové a výrobní strategii Building Block 2 s technologií Skyactiv. Ta je zaměřená na efektivní rozvoj a využívání špičkových technologií sestavením komplexního balíku nosných technologií ve formě tzv. „bloků“.

Bližší podobu novinek zatím neznáme. Vozy Mazda CX-60 a CX-80 každopádně budou k dispozici se dvěma, respektive třemi řadami sedadel. Navíc se nabízí, že právě tato dvojice užije platformu s pohonem zadních kol, o jejíchž přípravách se v posledních letech čile diskutuje.

Vozy Mazda CX-60 a CX-80 nicméně nejsou jedinými připravovanými novinkami. V USA a v některých dalších mimoevropských zemích budou rovněž uvedeny modely CX-70 a CX-90 postavené na větším podvozku a menší SUV CX-50. Mazda MX-30 se pak v první polovině roku 2022 dočká nové verze, očekávaného elektrického provedení s prodlužovačem dojezdu. Mazda přitom potvrdila, že tato varianta skutečně využije unikátní rotační motor jako generátor elektrické energie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *