Kia EV9 bude další elektro z Koreje. Vsadí na hranaté tvary

Kia EV9 Concept 2021

Kia chystá dále rozšířit nabídku svých elektřinou poháněných modelů. Po letos uvedeném crossoveru EV6 dorazí větší bratr, SUV EV9. Jak bude vypadat, naznačí koncept, který se 17. listopadu představí na přehlídce AutoMobility LA v americkém Los Angeles.

Korejská automobilka zatím zveřejnila první skici chystaného konceptu, který se oficiálně jmenuje Kia EV9 Concept. Ty potvrzují, že půjde o SUV s hranatou karoserií a nezvykle řešenou světelnou grafikou. Vzpřímené a suverénní stylistické ztvárnění je hodně výrazné a strhává na sebe pozornost.

Sama automobilka na adresu konceptu tvrdí, že je poutavým nahlédnutím do budoucnosti čistě elektrického SUV, které kombinuje progresivní design, nejmodernější technologie a propracované čistě elektrické hnací ústrojí v jediném balení.

Zveřejněné skici ukazují také řešení interiéru. Ten byl podle návrhářů pečlivě odladěn s úmyslem poskytnout řidiči i zbytku posádky vzdušný, flexibilní a všestranný vnitřní prostor. Za nejvýraznější prvky kabiny má patřit ultra široký displej infotainmentu a nově koncipovaný volant. Specialitou pak má být použití zušlechtěných recyklovaných materiálů původem z odpadu zachyceného v mořích.

Kia EV9 bude součástí řady elektrických modelů značky, jejímž prvním členem je crossover EV6. Po jeho vzoru využije platformu E-GMP, vyvinutou koncernem Hyundai-Kia pro potřeby elektromobilů. Obdobné SUV s elektropohonem mimochodem chystá také bratrský Hyundai, a to pod označením IONIQ 7. I jeho koncept má být prezentován na letošní výstavě AutoMobility LA. Sériová verze Kie EV9 by se pak mohla představit v průběhu roku 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *