Novinky

Hyundai IONIQ 7: Další korejské elektro se rýsuje, bude to SUV

Hyundai chystá další rozšíření své řady elektrických modelů IONIQ. Po crossoveru s retro stylem IONIQ 5 dorazí v roce 2022 čtyřdveřové kupé IONIQ 6. Pro rok 2024 je pak chystaný model Hyundai IONIQ 7, velké SUV. Jeho tvary naznačuje koncept Seven.

Koncept Seven poprvé naznačuje tvary budoucího modelu IONIQ 7, stejně jako jeho technické inovace. IONIQ 7 zastřeší nabídku bateriových elektromobilů značky Hyundai, a tak bude sloužit jako vlajková loď této elektrické řady.

Hyundai o designu tvrdí, že tvarové řešení je u konceptu Seven podřízeno funkci. Vůz se navíc odvažuje odchýlit od tradičního designu éry spalovacích motorů. Konkrétně to mají zdůrazňovat takové prvky jako nízká přední hrana kapoty, aerodynamická linie střechy nebo dlouhý rozvor s délkou 3,2 metru.

Zajímavostí je pak to, že oproti ostatním zástupcům řady IONIQ se novinka značně odliší. Spojujícím prvkem řady však bude osvětlení definované parametrickými pixely, tedy již charakteristickým prvkem, uvedeným již na crossoveru IONIQ 5.

Interiér konceptu Seven je podle automobilky inspirován prémiovou a individualizovanou atmosférou luxusu a ještě více zdůrazňuje inovace již představené v modelu IONIQ 5. Vnitřní výbava rovněž vsadí na trvale udržitelné materiály, ztvárnění má pak reagovat na měnící se požadavky zákazníků.

Základem se pak stane architektura E-GMP přizpůsobená automobilům s elektrickým pohonem. Oproti IONIQu 5 však bude novinka větší, což teoreticky bude moci znamenat také větší baterie. S ohledem na použitý technický základ se pak očekávají ty nejmodernější prvky, jako možnost dobíjení externích zařízení z baterií automobilů nebo superrychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 350 kW. Případně ještě více. Podobně kapacita baterií se očekává na úrovni IONIQu 5, tedy nějakých 72,6 kWh, případně opět více. Projektovaný dojezd činí přes 483 km.

Hyundai oficiálně představil koncept Seven 17. listopadu 2021, a to na autosalonu AutoMobility LA v americkém Los Angeles.

(Vydáno 6. listopadu 2021 08:14, aktualizováno 18. listopadu 9:14)

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *