Honda CR-V RW (2018-)

Honda CR-V je rodinné kompaktní SUV, nabízené na evropských trzích od roku 2018 už ve své páté generaci, s interním označením RW. Tehdy nahradila předchozí čtvrtou generaci, CR-V RM. Do Evropy se ale tato Honda CR-V RW dostala až se zpožděním, na jiných trzích se prodávala už od roku 2016. Z globálního hlediska šlo o jedno z nejprodávanějších SUV na světě.

Design navázal na předchozí generaci, celkově se však jevil kulatější. Uvnitř byla novinkou možnost třetí řady sedadel, předchůdce byl výhradně pětimístný. I kvůli tomu se navzdory zachování celkové délky oproti předchůdci natáhl rozvor o 40 mm a zadní převis pak o 35 mm.

Základem se stala globální kompaktní platforma sdílená s Hondou Civic desáté generace, v případě CR-V doplněná o možnost pohonu všech kol.

V rámci mezigenerační proměny se změnila také nabídka motorů. Honda v roce 2018 vyhlásila konec turbodieselů, přičemž právě CR-V RW bylo první ukázkou této strategie. Vznětovou verzi nahradila CR-V Hybrid s ústrojím i-MMD tvořeným atmosférickým čtyřválcem 2.0 i-VTEC (107 kW) a dvěma elektromotory, z nichž jeden (se 135 kW) slouží k pohonu. Vedle něj evropská nabídka čítá ještě nový benzinový čtyřválec 1.5 VTEC Turbo (127 kW).

Pro rok 2021 Honda CR-V generace RW prošla faceliftem. provedené změny byly decentní, nabídku však rozšířila sportovně laděná varianta Sport Line. Naopak z ní vypadla zážehová patnáctistovka, CR-V tak pokračovalo na evropských trzích už jen jako hybrid.

Kvůli globálnímu úspěchu se Honda CR-V vyrábí na několika místech v různých koutech světa, v USA, Japonsku, Thajsku nebo Indonésii.

Honda CR-V: Základní technická data

 • Délka x šířka x výška x rozvor: 4600 x 1855 x 1679 x 2662 mm
 • Objem zavazadlového prostoru: 561 litrů
 • Výroba: 2018- (Sajama, Japonsko)

Ohodnoťte Hondu CR-V i vy, v diskuzi pod článkem:

Honda CR-V

4

Design

3.5/5

Technika

4.5/5

Jízdní vlastnosti

4.0/5

Cena

4.0/5

Celkový dojem

4.0/5

2 komentáře: „Honda CR-V RW (2018-)

 • 11 února, 2020 (15:11)
  Trvalý odkaz

  Design

  3.5

  Technika

  4.5

  Jízdní vlastnosti

  4

  Cena

  4

  Celkový dojem

  4

  Honda CR-V Hybrid dokazuje, že hybridní pohon v kompaktním rodinném SUV nemusí být špatnou volbou. Jen to musí být v autě primárně používaném pro rozvoz ratolestí po městě, kde nabídne parádní spotřebu, kolem šesti litrů. Naopak dálničním křižníkem není, při 140km/h tempu jeho spotřeba přesahuje devítilitrovou hranici. Každopádně se ukazuje, že ústrojí kombinující zážehový atmosférický čtyřválec 2.0 i-VTEC pracující v Atkinsonově cyklu s dvěma elektromotory, lithium-iontovou baterií a převodovkou s fixním převodem funguje hladčeji a tišeji než řešení v konkurenční Toyotě RAV4. Vzhledově Honda CR-V možná tolik nenadchne, z hlediska prostornosti nebo poskytovaného vnitřního prostoru ale boduje. Ani se tak vlastně nedivím, že jde o jedno z nejprodávanějších SUV na světě.

  Reagovat
 • 19 dubna, 2020 (17:30)
  Trvalý odkaz

  Design

  3.5

  Technika

  4.5

  Jízdní vlastnosti

  4

  Cena

  4

  Celkový dojem

  4

  + Úsporný hybrid, skvěle odhlučněný motor, praktický interiér, prémiový interiér, bohatý vnitřní prostor, pohodlná jízda
  – Zastarale působící infotainment, nízko otevírané víko zavazadelníku,

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.