Nová Škoda Kodiaq dorazí v roce 2023. Známe první informace

Škoda pro rok 2023 chystá důležité novinky ve své nabídce. Zaměří se přitom na své největší modely, které dorazí v nové generaci. Jedním z nich bude nová Škoda Kodiaq.

Kodiaq druhé generace bude představen v druhé polovině roku 2023. Někdy v té době se odhalí také nová Škoda Superb.

Oba vozy budou mít podle všeho hodně společného. Nabídnou nadále spalovací motory, využijí tudíž zřejmě dále inovovanou platformu MQB. V případě Superbu čtvrté generace se přitom mluví o nové generaci plug-in hybridu s motorem 1.5 TSI a většími bateriemi s dostatečnou kapacitou pro dojezd až 100 km v čistě elektrickém režimu. Tato technika by se přitom měla objevit také v nabídce příštího Kodiaqu.

Naopak s elektrickým pohonem v případě nového Kodiaqu nepočítejme. Škoda chystá svébytný rodinný model pro sedm s elektrickým pohonem, který dorazí do roku 2026. Vyjde přitom zřejmě z letošního konceptu Vision 7S. Elektrický Kodiaq by tak neměl smysl, aby takové novince nekonkuroval.

Design nového Kodiaqu navrhuje tým Olivera Stefaniho. Ten zřejmě ještě naváže na dnešní Octavii. Nový designérský jazyk Modern Solid totiž má být poprvé plně aplikován až v roce 2024, pro nové kompaktní SUV s elektropohonem. Až na něm by se mělo objevit i nové logo Škody.

Cena Škody Kodiaq druhé generace je zatím ve hvězdách. Nízká nicméně nebude. Automobilka se nechala slyšet, že nechce nabízet laciné vozy, ale auta s dobrým poměrem hodnoty a ceny. Výrobu pak bude mít na starosti závod v Kvasinách.

Nová Škoda Kodiaq pro rok 2023 je součástí budoucích plánů mladoboleslavské značky. Ty počítají hlavně s expanzí na poli elektromobility. Do roku 2026 Škoda představí hned tři taková auta, malý elektromobil, kompaktní SUV a velký rodinný model.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *