Novinky

Nová Dacia Spring se rýsuje. Dorazí v roce 2024

Dacia Spring pořád patří mezi nejnovější modely značky, vždyť na trhu je teprve třetím rokem. I přesto je už za dveřmi její druhá generace. Nová Dacia Spring má dorazit už v roce 2024. Jak je to možné? A co od druhé generace maličkého elektromobilu čekat?

Spring sice debutoval teprve v roce 2020, využil ale techniku Renaultu Kwid (konkrétně jeho elektrické verze City K-ZE), který debutoval už v roce 2015. Na inovace tak už má nejvyšší čas, čehož má využít i sourozenec s rumunskou značkou. Ostatně šéf Skupiny Renault Luca de Meo už loni přiznal, že nový Spring dorazí v roce 2024.

Díky blížící se premiéře se už rýsují první informace o tomto voze. Důležitou změnou má projít design, který bude přizpůsobený novému designérskému stylu značky. Spring sice v rámci nedávné modernizace podobně jako zbytek modelové řady přezbrojil na novou tvář s novým logem Dacie, nástupce ale bude na poměry značky ještě odvážnější a módnější. V nabídce každopádně podle všeho setrvá také verze Cargo cílená na různé dovážkové služby.

Důležité změny se očekávají také uvnitř. Kabina dost možná převezme řešení z Dongfengu Nano Box, dalšího sourozence Renaultu Kwid/Dacie Spring. To by znamenalo řešení dle poslední módy, s digitálním přístrojovým štítem a rozměrným displejem infotainmentu.

Naopak technický základ se podle všeho nezmění, de facto tak nový Spring bude jen rozsáhlým faceliftem. To má pomoci udržení nízké ceny, u níž jde Dacii především. Dle zákulisních zpráv zůstanou dvě výkonové verze elektromotoru, s 33 kW a 48 kW. Baterie by se naopak mohly zvětšit z dnešních 26,8 kWh ke 30 kWh, pro zajištění delšího dojezdu.

Nová Dacia Spring se podle všeho představí na jaře 2024 s tím, že prodej bude zahájen v září. I nadále se vůz bude do Evropy dovážet z Číny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *