Novinky

Autosalon Ženeva 2024: První informace

Ženevský autosalon patřil mezi nejslavnější automobilové výstavy světa. Jeho historii ale přerušila epidemie koronaviru – od roku 2020 se tato autoshow nekonala. V roce 2024 se však Autosalon Ženeva má vrátit! A nyní už pořadatelé zveřejnili první informace o nadcházejícím ročníku. Co tedy očekávat?

Nadcházející ročník ženevské autoshow se bude konat od pondělí 26. února do neděle 3. března 2024. První den bude novinářský, druhý pro VIP hosty. Od středy 28. února 2024 bude výstaviště otevřeno pro veřejnost.

Sedmidenní akce má podle plánu organizátorů přivítat 300.000 návštěvníků. Z toho 10.000 mají být novináři. Autoshow jako tradičně bude hostit ženevské výstaviště Palexpo.

Pořadatelů v rámci inovací slibují různé části výstavy. Inovativní pavilon má být určen pro představení nejnovější techniky, zatímco distrikt designu oslaví automobilový design. Bude tu rovněž místo nulových emisí pro čistou energii a udržitelnou dopravu, stejně jako adrenalinová zóna vysokovýkonných automobilů.

Novinky ženevského autosalonu 2024

Co se týče automobilových novinek, zatím můžeme jen odhadovat, jaká auta na Autosalonu Ženeva 2024 uvidíme. Pro rok 2024 nicméně Opel chystá náhradu za Crossland, zatímco Porsche elektrický Macan a Peugeot novou 5008. Přestože to zatím není potvrzeno, je možné, že právě tyto vozy budou patřit mezi hvězdy nadcházejícího ročníku ženevské autoshow.

První ročník po letech

Ženevský autosalon byl léta důležitou výstavou, na které automobilky vystavovaly své klíčové novinky. Jubilejní 90. ročník původně naplánovaný na rok 2020 však bohužel musel být zrušen, a to jen pár dnů před jeho zahájením. Důvodem byla tehdy začínající pandemie koronaviru. Organizátoři byli z bezpečnostních důvodů nuceni akci zrušit, na základě tehdy zahájených vládních opatření by se mohla konat jen v omezených podmínkách, na což odmítli přistoupit. Švýcarsko totiž tehdy zakázalo veškeré hromadné akce s účastí nad 1.000 osob.

Od té doby se žádný ročník nekonal – v následujících letech se sice další ročníky plánovaly, byly však postupně rušeny. Ať už kvůli epidemiologickým důvodům nebo kvůli nízkému zájmu vystavovatelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *