Novinky

Nová Dacia Spring se rýsuje. Dorazí do Ženevy v roce 2024

Dacia Spring pořád patří mezi nejnovější modely značky, vždyť na trhu je teprve čtvrtým rokem. I přesto je už za dveřmi její druhá generace. Nová Dacia Spring má dorazit už v roce 2024. Jak je to možné? A co od druhé generace maličkého elektromobilu čekat?

Spring sice debutoval teprve v roce 2020, využil ale techniku Renaultu Kwid (konkrétně jeho elektrické verze City K-ZE), který debutoval už v roce 2015. Na inovace tak už má nejvyšší čas, čehož má využít i sourozenec s rumunskou značkou. Ostatně šéf Skupiny Renault Luca de Meo už předloni přiznal, že nový Spring dorazí v roce 2024. Oficiálně debutovat má už v únoru, na letošním ženevském autosalonu.

Díky blížící se premiéře se už rýsují první informace o tomto voze. Důležitou změnou má projít design, který bude přizpůsobený novému designérskému stylu značky. Spring sice v rámci nedávné modernizace podobně jako zbytek modelové řady přezbrojil na novou tvář s novým logem Dacie, nástupce ale bude na poměry značky ještě odvážnější a módnější. V nabídce každopádně podle všeho setrvá také verze Cargo cílená na různé dovážkové služby.

Důležité změny se očekávají také uvnitř. Kabina dost možná převezme řešení z Dongfengu Nano Box, dalšího sourozence Renaultu Kwid/Dacie Spring. To by znamenalo řešení dle poslední módy, s digitálním přístrojovým štítem a rozměrným displejem infotainmentu.

Také technický základ se podle všeho změní. Dříve se mluvilo o tom, že nový Spring bude jen rozsáhlým faceliftem předchůdce, nakonec však má být použita výrazněji inovovaná technika. Výsledkem vylepšené platformy CMF-AEV má být lehčí konstrukce a modernější prvky ve výbavě.

Přesto si má nový Spring udržet nízké ceny, u níž jde Dacii především. Dle zákulisních zpráv zůstanou dvě výkonové verze elektromotoru, s 33 kW a 48 kW. Baterie by se naopak mohly zvětšit z dnešních 26,8 kWh ke 30 kWh, pro zajištění delšího dojezdu.

Nová Dacia Spring se podle všeho představí na jaře 2024 s tím, že prodej bude zahájen v září. I nadále se vůz bude do Evropy dovážet z Číny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *