Honda chystá další elektro, e:Ny1 je kompaktní SUV

Honda e:Ny1 2023

Honda rozšíří svoji evropskou nabídku o druhý elektromobil. Jmenuje se Honda e:Ny1 a v nabídce doplní malý hatchback Honda e. Automobil je navržen tak, aby uspokojil rostoucí poptávku zákazníků po plně elektrických SUV nižší třídy.

Model e:Ny1 se vyznačuje svěžím, výrazným designem, který poprvé naznačil stejnojmenný koncept představený před rokem. Ztvárnění sériového auta přitom evokuje již nabízené HR-V. Hlavními prvky jsou krátký přední převis, velká kola a široký rozchod. U modelu e:Ny1 společnost Honda také představuje zcela novou elektrickou identitu s bílými emblémy „H“ po celém vozidle, včetně emblému na přední části vozu, středových krytech kol a volantu. Záď pak zdobí nápis Honda v novém fontu, který se objeví také na dalších elektrovozech japonské značky.

Nová středová konzola uvnitř je naopak proti HR-V zcela odlišná. Vyznačuje se jednoduchým rozložením snadno přístupných tlačítek, několika úložnými prostory a bezdrátovým nabíjením, zatímco přehledná palubní deska s velkým 15,1palcovým dotykovým displejem zajišťuje přístup k sadě infotainmentu a možnostem řízení.

Vpředu umístěný elektromotor generuje maximální výkon 150 kW a točivý moment 310 Nm. Pod podlahou je umístěna vysokokapacitní lithium-iontová baterie, která poskytuje dojezd až 412 km dle metodiky WLTP a kterou lze rychle dobíjet stejnosměrným proudem. Z 10 na 80 % se nabije za pouhých 45 minut.

Honda e:Ny1 je postavena na nově vyvinuté platformě e:N Architecture F společnosti Honda. Zcela nový podvozek vyvinutý speciálně pro bateriové elektromobily zajišťuje vylepšenou torzní tuhost. Stěžejní úlohu zde hraje vysokopevnostní ocel použitá na 47 % hmotnosti karoserie tohoto modelu. Architektura se vyznačuje také nízkým těžištěm a pečlivě řešenou aerodynamiku pod podlahou. SUV díky tomu hodlá poskytnout zábavnou a sebevědomou jízdu, jako jiné vozy značky.

Sériová verze auta se představila na celoevropské mediální akci značky v německém Offenbachu konané v květnu 2023. Zde se po boku e:Ny1 odhalily také evropské specifikace nového modelu ZR-V a nové generace CR-V.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *