Honda chystá pro rok 2023 nové SUV ZR-V. O co půjde?

Automobilka Honda oznamuje rozšíření evropské nabídky o nový model. V roce 2023 se začne prodávat nová Honda ZR-V. Jak název napovídá, půjde o SUV. Konkrétně vůz vyplní mezeru mezi stávajícím HR-V a budoucím CR-V. Ta má být dostatečně velká. Model CR-V v nové generaci pro rok 2023 vyroste a stane se sedmimístným vozem.

Bližší informace o novince automobilka zatím neprozradila. Pouze to, že ZR-V bude pohánět plně hybridní hnací jednotka e:HEV. Jestli ale půjde o řešení s patnáctistovkou z HR-V, nebo o ústrojí z dvoulitrem z CR-V v tuto chvíli není jasné.

Stejně tak zatím neznáme vzhled auta. Nápovědou jsou pouze uniklé snímky modelu ZR-V pro čínský trh. V tuto chvíli však není jasné, nakolik se „čínská“ Honda ZRV odliší od té evropské. Honda pouze zveřejnila logo ZR-V, odpovídající aktuálnímu fontu používanému i na jiných modelech.

Tímto oznámením společnost Honda zahajuje další fázi strategie elektrifikace pro evropský trh. Spolu s budoucími elektrifikovanými SUV představuje ZR-V důležitý vývoj v modelové řadě společnosti Honda a dokládá ještě intenzivnější soustředění značky na tento rychle rostoucí segment.

„V roce 2023 představíme nové modely určující směr nové generace elektrifikovaných vozů Honda, přičemž všechny si zachovávají poutavou jízdní dynamiku, pohodlí a mimořádnou užitnost, na kterou si naši zákazníci zvykli,“ řekl k plánům již dříve Tom Gardner, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe. V roce 2023 totiž dorazí rovněž nové CR-V, stejně jako malé elektrické SUV, dříve představené jako koncept e:Ny1.

DB

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *