Honda ZR-V (2023-)

Honda ZR-V 2023

Honda ZR-V je v roce 2023 na evropské trhy nově uvedený model. Jak název napovídá, jde o SUV. Konkrétně vůz vyplňuje mezeru mezi modely HR-V a CR-V. Honda ZR-V je dle výrobce určena zejména pro mladé zákazníky, kteří dbají na image a hledají stylový, výkonný a zábavný vůz.

Honda ZR-V už se dříve začala prodávat na čínském nebo japonském trhu. Od té doby jsme znali její vzhled, který byl u evropské specifikace zachován.

Úzké světlomety a stylová leskle černá maska chladiče navozují sofistikovaný vzhled, který pokračuje dolů po hladkých bocích SUV až k výraznému designu zadního nárazníku a elegantním horizontálním zadním světlům, která úhledně zapadají do dveří zavazadlového prostoru. Každý panel a díl byly optimalizovány tak, aby zlepšovaly viditelnost a aerodynamický výkon.

Ani interiér se proti asijské specifikace podle očekávání nezměnil. Je tu proto 10,2″ digitální přístrojový štít a 9″ obrazovka infotainmentu. Minimalistická koncepce pak hodně připomíná interiér soudobého Civicu.

Už před oficiálním odhalením automobilka potvrdila, že ZR-V také v Evropě bude pohánět plně hybridní hnací jednotka e:HEV. Nakonec jde o řešení známé již ze Civicu. V útrobách tudíž pracuje 2,0litrový čtyřválcový motor s Atkinsonovým cyklem s přímým vstřikováním, který spolupracuje se dvěma elektromotory.

Automobil byl součástí postupného rozšiřování nabídky elektrifikovaných modelů značky na evropských trzích.

Honda ZR-V: Základní technická data

  • Rozměry – Délka x šířka x výška x rozvor: 4568 x 1898 x 1620 x 2657 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 370-380 litrů dle verze
  • Výroba: 2023- (Jorii, Japonsko)

Ceny a výbava

Ceník Hondy ZR-V pro rok 2023 už byl zveřejněn. Díky tomu víme, že ZR-V se na českém trhu bude prodávat za ceny od 939.900 korun. Tato cenovka platí pro základní verzi Elegance. Ta nabízí 18palcová šedá litá kola, přední a zadní parkovací senzory, 11 airbagů, zadní kameru a audiosystém s osmi reproduktory. Nechybí ani devítipalcový dotykový displej, navigace a kompatibilitu s aplikacemi Apple CarPlay/Android Auto a také sedmipalcový digitální displej přístrojové desky za koženým volantem.

Verze Sport se dodává mimo jiné s unikátní úpravou předního nárazníku a masky chladiče, matně černými koly a obložením interiéru v kombinaci látky a syntetické kůže. Dále tu jsou sportovní pedály, vnitřní LED osvětlení, bezdotykově otevírané, elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru nebo bezdrátové nabíjení chytrého telefonu.

Vozy nejvyšší verze Advance jsou pak vybaveny celokoženými sedadly s perforovanými vložkami a stříbrným prošíváním, vyhřívaným koženým volantem, panoramatickou střechou nebo leskle černými litými koly s diamantovým brusem. Výbavu rovněž doplňuje zvukový systém BOSE s 12 reproduktory, 10,2palcový multi-informační displej a šestipalcový head-up displej.

Hodna ZR-V (2023): Český ceník

Verze2.0 i-MMD Hybrid
Výkon (kW)135
Kombinovaná spotřeba paliva (l/100 km)5,7-5,8
Cena Elegance (Kč)939.900
Cena Sport (Kč)989.900
Cena Advance (Kč)1.039.900
Ceny platné k 28.6.2023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *