Honda HR-V RV (2021-)

Honda HR-V je městské SUV japonské značky vyráběné od roku 2021 ve své druhé generaci, s interním označením RV. Stejně jako v případě předchůdce (interně RU) jde o globální model, prodávaný na vybraných trzích jako model Vezel. Honda v tomto případě označením HR-V použila již potřetí, na přelomu tisíciletí jej využíval crossover.

Design automobilu se v rámci mezigenerační změny výrazně proměnil. Jestliže předchůdce byl dynamičtější a ostřejší, druhá generace vsadila spíše na zralost a solidnost. Vůz tak reagoval na zákaznický zájem, chtěl také zdůraznit svůj hybridní pohon. Silueta inspirovaná SUV-kupé každopádně zůstala zachována, což nadále podpořily kliky zadních dveřích ukryté v C-sloupcích. Vpředu se pak objevily vysoko usazené nízké světlomety a šestiúhelníková maska chladiče, lakovaná v barvě karoserie. Z hlediska rozměrů se však nic zásadního nezměnilo, HR-V II je stejně široké a dlouhé jako předchůdce, je však o 20 mm nižší. Zároveň světlost vzrostla o 10 mm.

Interiér vsadil na minimalistický styl, se 7″ TFT displejem před řidičem a volně stojící 9″ obrazovkou multimediálního systému. Řidič kvůli výhledu sedí o 10 mm výše než dosud, čemuž pomáhá i bohaté prosklení. Systém rozvádění vzduchu pak využívá průduchy ve tvaru L v horních rozích palubní desky, aby rozváděly vzduch podél předních sedadel, díky čemuž chladivý vzduch nefouká přímo na posádku.

Jen hybrid

Na evropských trzích Honda počítá s jedinou motorizací, ve formě hybridu e:HEV. Koncepce navazuje na ústrojí v soudobém Jazzu (GR) kombinující atmosférický čtyřválec 1.5 i-VTEC s dvěma elektromotory. Spalovací motor pracující v Atkinsonově cyklu přitom funguje primárně jako generátor elektrické energie pro elektromotory, sám pohání přední kola jen ve specifických případech, třeba při jízdě vysokou rychlostí na dálnici. Kombinovaný výkon hybridního systému v tomto případě činí 96 kW. Třeba v domovském Japonsku je nicméně dostupný i klasický spalovací motor s převodovkou CVT, stejně jako pohon všech kol.

Honda HR-V (RV) z roku 2021 využila stejný technický základ Global Small Platform jako soudobý Jazz (GR), s centrálně umístěnou palivovou nádrží a sedačkami Magic Seats, které lze sklopit či jim lze zvednout sedák. Oproti němu však bylo hybridní ústrojí přizpůsobeno vyšší stavbě a hmotnosti, prostřednictvím silnějších motorů a větších baterií. Měnilo se také uložení náprav nebo řízení.

Hodna HR-V (RV): Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4346 x 1790 x 1595 x ? mm
  • Objem zavazadlového prostoru: ? litrů
  • Výroba: 2021- (Jorii, Japonsko)

Honda HR-V

0

Design

0.0/5

Technika

0.0/5

Jízdní vlastnosti

0.0/5

Cena

0.0/5

Celkový dojem

0.0/5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *