Nová Honda CR-V pro rok 2023 je tu. Zatím pro USA

Honda CR-V je dnes už tradiční součástí nabídky SUV. Vždyť první generace uvedená v roce 1996 patřila mezi průkopníky dnes tak oblíbené kategorie. V minulých měsících se tak čekalo na již šestou generaci tohoto dnes rodinného SUV. Nová Honda CR-V na evropské trhy přijde v roce 2023, jak potvrdila sama automobilka. Už nyní se však představuje verze pro americký trh. Evropská specifikace by však měla vypadat stejně, odliší se zřejmě hlavně nabídkou motorů.

Příchod nové Hondy CR-V pro rok 2023 už dříve naznačily první nákresy připravovaného vozu. Ty avizovaly výraznou změnu podoby, novinka vsadila na dominantní masku chladiče a celkově sportovnější vizáž. Vertikálně orientovaná koncová světla navazují na předchůdce, zatímco příď na modely Civic nebo HR-V. Velikostně pak vůz výrazně narostl, rozvor se natáhl o čtyři centimetry. Auto je tudíž 4.693 mm dlouhé, 1.864 mm široké a 1.692 mm vysoké, rozvor činí 2.700 mm.

Uvnitř si auto uchovalo i konvenční mechanické ovladače. Obrazovku infotainmentu pak doplňuje digitální přístrojový štít.

Z hlediska pohonných jednotek nové CR-V pokračuje v trendu elektrifikace nabídky Hondy. V Evropě bude totiž CR-V nové generace poprvé k dispozici s možností plně hybridní a plug-in hybridní hnací jednotky. Pro USA nové CR-V debutuje jako hybrid s inovovaným systémem kombinujícím dvoulitrový benzinový čtyřválec s dvěma elektromotory, stejně jako se zážehovým turbomotorem o objemu 1,5 litru.

Jedna ze tří novinek

Automobil přitom je součástí plánů na rozšíření a modernizace evropské nabídky značky. Mezi nové přírůstky bude patřit plně elektrické SUV v segmentu B, představené jako prototyp e:Ny1, plně hybridní SUV segmentu C a právě zcela nový model CR-V.

Elektromobil (EV) e:Ny1, který přijde na trh v roce 2023, bude středem budoucí produktové řady společnosti Honda. Kompaktní SUV bude chtít nabídnout jedinečnou kombinaci dynamiky, technologie a designu, typickou pro Hondu. Cílit bude na rodiny, které hledají svůj první elektromobil.

„Dovršení našeho cíle v oblasti elektrifikace představuje významný okamžik pro společnost Honda v Evropě,“ říká k tomu Tom Gardner, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe. „Neusínáme však na vavřínech. S našimi plány na další rozšíření nabídky akumulátorových elektromobilů a hybridních vozidel pro naše zákazníky a naší nabídky v rychle rostoucích segmentech B- a C-SUV vozů jsme již značně pokročili. V roce 2023 představíme nové modely určující směr nové generace elektrifikovaných vozů Honda, přičemž všechny si zachovávají poutavou jízdní dynamiku, pohodlí a mimořádnou užitnost, na kterou si naši zákazníci zvykli,“ doplňuje.

DB

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *