Nová Honda CR-V pro rok 2023 je tu. Už i pro Evropu

Honda CR-V je dnes už tradiční součástí nabídky SUV. Vždyť první generace uvedená v roce 1996 patřila mezi průkopníky dnes tak oblíbené kategorie. V minulých měsících se tak čekalo na již šestou generaci tohoto dnes rodinného SUV. Nová Honda CR-V na evropské trhy přijde v roce 2023, jak potvrdila sama automobilka. Už loni se však představila verze pro americký trh, která v lecčems naznačila nyní odhalenou podobu evropské specifikace.

Příchod nové Hondy CR-V pro rok 2023 už dříve naznačily první nákresy připravovaného vozu. Ty avizovaly výraznou změnu podoby, novinka vsadila na dominantní masku chladiče a celkově sportovnější vizáž. Vertikálně orientovaná koncová světla navazují na předchůdce, zatímco příď na modely Civic nebo HR-V. Právě přední partie evropské varianty se od té americké lehce liší.

Velikostně pak vůz výrazně narostl, rozvor se natáhl o čtyři centimetry. Auto je tudíž 4.693 mm dlouhé, 1.864 mm široké a 1.692 mm vysoké, rozvor činí 2.700 mm. Tato změna uvolňuje prostor v nabídce pro nově uvedenou Hondu ZR-V.

Uvnitř si auto uchovalo i konvenční mechanické ovladače. Obrazovku infotainmentu pak doplňuje digitální přístrojový štít.

Z hlediska pohonných jednotek nové CR-V pokračuje v trendu elektrifikace nabídky Hondy. V Evropě bude totiž CR-V nové generace poprvé k dispozici s možností plně hybridní a plug-in hybridní hnací jednotky. Obě varianty jsou vybaveny 2,0litrovým čtyřválcovým zážehovým motorem s Atkinsonovým cyklem s přímým vstřikováním, který byl přepracován s cílem zvýšit účinnost, kultivovanost a dynamický výkon v celé modelové řadě.

Plug-in hybrid CR-V e:PHEV  je schopen ujet 82 km v elektrickém režimu.

Mimochodem USA nové CR-V debutovalo jako hybrid s inovovaným systémem kombinujícím dvoulitrový benzinový čtyřválec s dvěma elektromotory, stejně jako se zážehovým turbomotorem o objemu 1,5 litru.

Jedna ze tří novinek

Automobil je součástí plánů na rozšíření a modernizace evropské nabídky značky. Mezi nové přírůstky bude patřit plně elektrické SUV v segmentu B, představené jako e:Ny1, plně hybridní SUV segmentu C nazvané ZR-V a právě zcela nový model CR-V.

Elektromobil (EV) e:Ny1, který přijde na trh v roce 2023, bude středem budoucí produktové řady společnosti Honda. Kompaktní SUV bude chtít nabídnout jedinečnou kombinaci dynamiky, technologie a designu, typickou pro Hondu. Cílit bude na rodiny, které hledají svůj první elektromobil.

„Dovršení našeho cíle v oblasti elektrifikace představuje významný okamžik pro společnost Honda v Evropě,“ říká k tomu Tom Gardner, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe. „Neusínáme však na vavřínech. S našimi plány na další rozšíření nabídky akumulátorových elektromobilů a hybridních vozidel pro naše zákazníky a naší nabídky v rychle rostoucích segmentech B- a C-SUV vozů jsme již značně pokročili,“ doplňuje.

Česká cena nové Hondy CR-V pro rok 2023 zatím stanovena nebyla.

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *