Garia Urban N1: Pracovitý capart se prodává i v Česku

Garia Urban

Nástup elektromobilů zasáhl zatím hlavně osobní automobily, stále častěji se ale o nich mluví také v souvislosti s užitkovými vozy. V tomto segmentu má přitom elektřina smysl, pro městské rozvážky je elektrický pohon čistší než zatím typické naftové modely. Právě užitkovým vozem do města je i Garia Urban N1, miniaturní model dánského výrobce, dostupný také na českém trhu.

Garia Urban N1 je vůz původem dánské firmy zabývající se golfovými vozíky, který v na českém trhu nabízí firma Eco Cars sídlící v Modleticích u Prahy. V tomto případě však mluvíme o autu, navrženém jako model vhodný do městských uliček, pro obslužnost pěších zón, firemních a továrních areálů, městských parků, hotelových a golfových resortů a pro rozvážku zásilek koncovým zákazníkům. Zkrátka takzvaný „last mile delivery“ vůz.

Oslovit chce tudíž jak veřejný sektor (pro potřeby měst a obcí nebo třeba nemocnic), tak ten soukromý, kdy Urban N1 může sloužit pro rozvoz jídla či poštovních zásilek nebo třeba jako autíčko převážející potřebný náklad po hotelových resortech nebo v továrních areálech.

Dvě délky, různé baterie

Garia Urban N1 je dostupný ve dvou variantách. Model S s krátkým podvozkem je dlouhý 3.269 mm, s nákladovým prostorem dlouhým 1.258 mm a širokým 1.215 mm.

Model L/XL je pak dlouhý 3.629 mm s nákladovým prostorem dlouhým 1.618 mm a širokým 1.215 mm. Obě varianty lze přitom konfigurovat podle přání zákazníka. K dispozici jsou tak různé nástavby, skříňová s objemem od 1,4 do 4 m³, valníková, sklápěcí i klecová.

Vzhledem k rozměrům je výkon skromný. Pohon zajišťuje elektromotor s maximálním výkonem 15 kW. Baterie lze zvolit dle potřeby a cílového použití. Základem je akumulátor s kapacitou 9,2 kWh pro dojezd 75 km na jedno nabití podle metriky WLTP, což může plně stačit třeba pro potřeby hotelových resortů. Taková baterie se dobije za 6 až 7 hodin. Maximem je pak akumulátor s kapacitou 21,4 kWh, který už postačí na dojezd 200 km dle metriky WLTP. Jeho dobíjení nicméně trvá přes 10 hodin.  

Zajímáte-li se o ceny Garia Urban, dostupné jsou na vyžádání u prodejce Eco Cars v Modleticích u Prahy. Ten vám případně zajistí i testovací jízdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *