Jaká nová auta nás čekají v roce 2024? Duster, 5008 i Ypsilon

Automobilový svět je neúprosný, už teď tak leccos víme o tom, jaká nová auta dorazí v roce 2024, tedy za zhruba dva roky. V některých případech jde jen o spekulace dobře obeznámených znalců prostředí, třeba s odkazem na interní zprávy nebo životní cyklus stávajících generací daného vozu, v jiných případech o konkrétních novinkách mluví samo vedení toho kterého výrobce. Co nás tedy na automobilovém poli čeká v roce 2024?

Aktivní chce být hlavně skupiny Renault. Ta plánuje na rok 2024 novou generaci Dacie Duster, zatímco mateřská automobilka má představit nástupce MPV Scénic, kterým bude rodinné auto s elektrickým pohonem. Pro rok 2024 byla plánována také nová Lada Niva. Jenže Renault se v reakci na ruskou agresi na Ukrajině vzdal svého podílu v automobilce AvtoVAZ, a tak je tento projekt hodně nejistý.

Množství novinek pak chystají také značky koncernu Stellantis. Fiat by měl přijít s novým městským SUV, zřejmě rodiny Panda, Opel zase představí náhradu za Insignii, kterou bude nejspíše crossover. A Peugeot pro 2024 připravuje novou 5008. Zmínit musíme i novinku Lancie, model Ypsilon, který má být poslední model značky dostupný i se spalovacím motorem. DS pak představí nový elektromobil se zcela novou technikou v útrobách.

Nová auta chystaná pro rok 2024:

ZnačkaModel
CupraTavascan, Terramar
DaciaDuster
DS4 E-Tense
FiatPanda SUV
HyundaiIONIQ 7
LadaNiva
LanciaYpsilon
Opelnástupce Insignie
Peugeot5008
Renault5 E-Tech, Scénic
ToyotaVelký Van

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.