Jaká nová auta nás čekají v roce 2024? Duster, 5008 i Ypsilon

Automobilový svět je neúprosný, už teď tak leccos víme o tom, jaká nová auta dorazí v roce 2024, tedy za zhruba dva roky. V některých případech jde jen o spekulace dobře obeznámených znalců prostředí, třeba s odkazem na interní zprávy nebo životní cyklus stávajících generací daného vozu, v jiných případech o konkrétních novinkách mluví samo vedení toho kterého výrobce. Co nás tedy na automobilovém poli čeká v roce 2024?

Aktivní chce být hlavně skupiny Renault. Ta plánuje na rok 2024 novou generaci Dacie Duster, zatímco mateřská automobilka má představit nástupce MPV Scénic, kterým bude rodinné auto s elektrickým pohonem. Pro rok 2024 byla plánována také nová Lada Niva. Jenže Renault se v reakci na ruskou agresi na Ukrajině vzdal svého podílu v automobilce AvtoVAZ, a tak je tento projekt hodně nejistý.

Novinky Stellantisu

Množství novinek pak chystají také značky koncernu Stellantis. Fiat by měl přijít s novým městským SUV, zřejmě rodiny Panda, Opel zase představí náhradu za Insignii, kterou bude nejspíše crossover. A Peugeot pro 2024 připravuje novou 5008. Zmínit musíme i novinku Lancie, model Ypsilon, který má být poslední model značky dostupný i se spalovacím motorem. DS pak představí nový elektromobil se zcela novou technikou v útrobách. Alfa Romeo zase v roce 2024 ukáže nástupce někdejšího MiTa, nové malé SUV, zatím přezdívané jako Brennero. Novinku pro rok 2024 chystá i Citroën. Nová C3 měla původně dorazit už příští rok, nakonec se však posunula právě až na rok 2024.

Zapomenout bychom pak neměli ani na novinku Volva. Nový model C60 Recharge má být crossover s motivy kupé a elektrickým pohonem, který podle zákulisních zpráv nahradí sedan střední třídy S60 a odvozené kombi V60.

Nová auta chystaná pro rok 2024:

ZnačkaModel
Alfa Romeomalé SUV
BMWM5
CupraTavascan, Terramar
CitroënC3
DaciaDuster
DS4 E-Tense
FiatPanda SUV
HyundaiIONIQ 7
LadaNiva
LanciaYpsilon
Lamborghininástupce Huracánu
MiniAceman
Mercedes-BenzEQG
Opelnástupce Insignie
Peugeot5008
PorscheMacan EV
Renault5 E-Tech, Scénic
ŠkodaOctavia facelift
ToyotaVelký Van
VolkswagenTiguan III
VolvoC60 Recharge

(Vydáno 4. června 2022 7:32, aktualizováno 12. září 2022 07:14)

DB

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *