Nové MG ZS dorazí v roce 2024. Hodně se promění

MG 4 detail

MG na český trh vstoupilo ve velkém stylu. Zprvu nabídlo jen dva modely, ty se ale staly rychle oblíbené, a tak postupně přicházely i další modely. Ve většině případů přitom sázely na atraktivní cenovku. Nyní se MG chystá na velké změny, nabídku se kompletně modernizovat, s čímž přijde i proměna charakteru. Atraktivní ceny má doplnit i sportovnější design.

Mezi připravovanými novinkami je také nové MG ZS, které má dorazit na konci roku 2024. Automobil přitom čeká významná proměna, design má být výraznější než dnes. Naznačují to alespoň zdroje britského Auto Expressu.

Vyloučen pak není ani přechod na čistě elektrický pohon. Ostatně do roku 2027 hodlá MG v Evropě nabízet výhradně elektromobily. MG ZS EV ostatně existuje již dnes, na českém trhu se nicméně neprodává.

Pokud se tyto informace potvrdí, použije MG ZS 2024 zřejmě základ z MG 4. To by mohlo znamenat pohon zadních kol a dvě dostupné varianty s výkonem 125 kW a 150 kW. Dorazit by mohla také verze s pohonem všech kol, s níž se údajně do budoucna počítá také pro MG 4.

Nové MG ZS je součástí rozsáhlé proměny nabídky této původně britské značky. Jestliže dnes je nejnovějším zástupcem v Česku dostupné modelové řady MG 4 odhalené v roce 2022, již na konci příštího roku má být v nabídce nejstarším modelem. Přijde sportovní MG Cyberster, proměnu vedle ZS čeká i kompaktní SUV HS, stejně jako elektrické kombi MG 5, které se na český trh teprve chystá. A přijít má i nástupce malého hatchbacku MG 3, který se v Česku zatím ani neprodává.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *