Nové MG HS pro rok 2024 je tu! Láká na mnohé

MG HS 2024

Rok 2024 je pro značku MG zásadní. Na trh totiž uvádí novou generaci svých vozů, která se v lecčems odliší proti stávajícím modelům. Mezi tyto novinky patří také nová generace MG HS, která se právě představuje světu. Co toto kompaktní SUV odhaluje?

Zásadní změnu stylu, protože nové MG HS podle očekávání sází na výraznější design než dosud. Před premiérou uniklé patentové snímky zveřejněné australským webem Which Car poprvé naznačily nízké světlomety a výraznou masku, tedy prvky, které se potvrdily i po premiéře. Díky tomu nové HS má sportovnější vizáž než dnešní, spíše elegantní provedení. Navíc lehce povyrostlo, s délkou 4.655 mm je o 45 mm delší, rozvor se prodloužil o tu samou hodnotu na 2.765 mm.

Interiér proti předchůdci využívá hodnotnější materiály. Koncepce pak nakonec navazuje na dnešní trendy dvou opticky propojených obrazovek, od digitálního přístrojového štítu a od multimediálního systému. Doprovází ji přitom jen minimum klasických tlačítek.

MG přitom opět využívá techniku čínské značky Roewe, která stejně jako MG rovněž patří do skupiny SAIC. Základem je totiž v Číně již prodávané Roewe RX5 třetí generace. Oba vozy se nicméně odlišují svým designem. Pro MG takový krok není nic nového, MG 5 se na čínském trhu prodává jako Roewe i5.

Plug-in hybrid s dlouhým dojezdem

Právě bratrské Roewe přitom předem naznačilo použitou techniku. Nové MG HS je tak skutečně dostupné s benzinovým čtyřválcem 1.5 Turbo, nakonec se 125 kW, který je možné kombinovat s šestistupňovým manuálem a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

K dispozici je opět také MG HS PHEV (dosud prodávané jako MG EHS), tedy plug-in hybrid. Kombinuje patnáctistovku o výkonu 105 kW s elektromotorem o úctyhodném výkonu 154 kW. Navíc je tu 67kW elektrický generátor a baterie s kapacitou 24,7 kWh umožňující dojezd v elektrickém režimu až 120 km na jedno nabití! A to je pro plug-in hybrid skvělá hodnota. Potvrdily se tak dřívější zprávy, kdy MG avizovalo vyšší výkon než dosud a dojezd až 100 km v čistě elektrickém režimu.

Nové MG HS je zahraničními médii označováno za vůz modelového roku 2025, na trh tak dorazí v druhé polovině roku. Konkrétně ve Velké Británii se začne prodávat už na konci července, PHEV bude následovat v září. K premiéře došlo na letošním ročníku Festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná od 11. a 14. července. Na něm MG zároveň oslavuje 100 let své existence.

Jisté je každopádně to, že v roce 2024 bude debutovat i menší bratr, v podobě nové generace malého SUV MG ZS. Mezitím se už rovněž ukázala nová generace malého městského hatchbacku MG 3.

MG HS: Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4655 x 1890 x 1634 x 2765 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 507 litrů
  • Výroba: 2024-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *