Novinky

Nové MG HS dorazí v roce 2024. Už víme, jak bude vypadat

Rok 2024 bude pro značku MG zásadní. Na trh totiž uvede novou generaci svých vozů, která se v lecčems odliší proti stávajícím modelům. Mezi tyto novinky bude patřit také nová generace MG HS. Co od tohoto kompaktního SUV očekávat?

Zásadní změnu stylu, protože nové MG HS vsadí na výraznější design než dosud. Patentové snímky zveřejněné australským webem Which Car naznačují nízké světlomety a výraznou masku, díky čemuž nové HS bude mít sportovnější vizáž než dnešní, spíše elegantní provedení.

MG přitom opět využije techniku čínské značky Roewe, která stejně jako MG rovněž patří do skupiny SAIC. Základem bude totiž v Číně již prodávané Roewe RX5 třetí generace. Oba vozy se však odliší svým designem. Pro MG takový krok není nic nového, MG 5 se na čínském trhu prodává jako Roewe i5.

Právě bratrské Roewe přitom naznačuje použitou techniku. Nové MG HS by tak mohlo být dostupné s benzinovým čtyřválcem 1.5 Turbo (140 kW), jako hybrid, kombinující patnáctistovku s elektromotorem, a plug.in hybrid s možností dobíjení ze zásuvky. Na finální parametry evropské specifikace si však ještě počkáme.

Nové MG HS je zahraničními médii označováno za vůz modelového roku 2025, naznačuje to tak, že se jej dočkáme až v druhé polovině roku. Není přitom vyloučeno, že MG HS nové generace bude letos jen představeno a do prodeje se dostane až v roce 2025. Jisté je každopádně to, že v roce 2024 bude debutovat i menší bratr, v podobě nové generace malého SUV MG ZS a nová generace malého městského hatchbacku MG 3.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *