Nové MG 3 odhaleno pro rok 2024. Dorazí i do ČR

MG 3 2024

MG 3 je malý městský hatchback nabízený aktuálně v rámci Evropy primárně jen ve Velké Británii. Aktuálně však debutuje druhá generace, která má expandovat po celém kontinentu, kde doplní větší, již nabízené modely. Náhrada za MG 3 patří mezi hvězdy letošního ženevského autosalonu 2024.

Malý hatchback původem britské značky vyrábějící dnes v Číně je na trhu v dosavadní generaci už od roku 2011, a tak je na její náhradu už nejvyšší čas. Novinka debutuje na letošním ženevském autosalonu, na český trh nicméně dorazí na přelomu dubna a května 2024.

Neobvyklý hybrid

MG hodlá v následujících letech dále rozšířit nabídku elektromobilů, „trojky“ se to však (alespoň prozatím) týkat nebude. Nové MG 3 se nicméně dočkalo elektrifikace, počítá se u něj s hybridním pohonem. Nový full-hybridní systém se jmenuje Hybrid Plus a zahrnuje pětici klíčových součástí – spalovací motor, převodovku, baterii pohonu, elektromotor a generátor energie, výsledkem čehož je úctyhodný systémový výkon 143 kW. Spalovacím motorem je benzínový čtyřválec o objemu 1,5 litru a výkonu 75 kW spolupracující s 100kW elektromotorem, jakož i samostatným generátorem energie 45 kW podporujícím různé provozní režimy pohonu. Baterie o kapacitě 1,83 kWh umožňují i kratší úseky čistě na elektřinu. Zajímavá je i převodovka, kterou je automat se třemi stupni!

Výraznější design

Co se týče designu, je výraznější, jak potvrdily už před premiérou uniklé patentové snímky, stejně jako oficiální upoutávka. Tvary navazují na duch aktuálního stylistického směru, který má více zdůrazňovat někdejší sportovní dědictví značky MG.

To se podepisuje také na kabině, která bude hodnotnější a modernější. To dokazuje i skica interiéru, s výraznou obrazovkou infotainmentu a spíše minimalistickým přístrojovým štítem. V kapličce před řidičem je 7″ digitální přístrojový štít, který doplňuje 10,25″ centrální LED obrazovka infotainmentu. Tyto změny se mají týkat i nové generace MG ZS.

Některé zdroje před premiérou mluvily o tom, že nová generace městského hatchbacku britské značky se už nebude jmenovat MG 3, ale jinak. Automobilka nicméně novinku nakonec prezentuje jako předchůdce, s označením MG 3.

MG 3: Základní technická data

  • Délka x šířka x výška x rozvor: 4113 x 1797 x 1502 x 2570 mm
  • Objem zavazadlového prostoru: 293 litrů
  • Výroba: 2024- (Čína)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *