Novinky

Nové MG 3 se rýsuje pro rok 2024. Dorazí i do ČR

MG 3 je malý městský hatchback nabízený aktuálně v rámci Evropy primárně jen ve Velké Británii. Aktuálně se však rýsuje druhá generace, která má expandovat po celém kontinentu, kde doplní větší, již nabízené modely. Náhrada za MG 3 je připravována pro rok 2024.

Malý hatchback původem britské značky vyrábějící dnes v Číně je na trhu v současné generaci už od roku 2011, a tak je na její náhradu už nejvyšší čas. Novinka má dorazit na začátku roku 2024. Značka potvrdila, že vůz bude debutovat na letošním ženevském autosalonu na konci února. na český trh nicméně dorazí v druhé polovině roku 2024.

MG hodlá v následujících letech dále rozšířit nabídku elektromobilů, „trojky“ se to však podle zákulisních zpráv týkat nebude. Nové MG 3 se nicméně dočká elektrifikace, počítá se u něj s hybridním pohonem, zřejmě se zážehovým čtyřválcem pod kapotou. Zda však půjde o mild-hybrid, full-hybrid nebo dokonce plug-in hybrid se však teprve dozvíme. Částečná elektrifikace je nicméně v rámci segmentu B logičtější volbou, kvůli ceně i spotřebě paliva. Pořizovací cenu má navíc snižovat levná výroba v Číně.

Jako první každopádně na trh dorazí full hybrid. Další deriváty mají následovat v posledním čtvrtletí roku.

Co se týče designu, bude výraznější, jak potvrzují uniklé patentové snímky, stejně jako oficiální upoutávka. Tvary navazují na duch aktuálního stylistického směru, který má více zdůrazňovat někdejší sportovní dědictví značky MG.

To se podepíše zřejmě také na kabině, která bude hodnotnější a modernější. To dokazuje i skica interiéru, s výraznou obrazovkou infotainmentu a spíše minimalistickým přístrojovým štítem.

Tyto změny se mají týkat i nové generace MG ZS. S tím může souviset i změna jména. Některé zdroje mluvily o tom, že nová generace městského hatchbacku britské značky se už nebude jmenovat MG 3, ale jinak. Automobilka nicméně novinku prezentuje jako MG 3, a tak nakonec patrně dojde k zachování známého označení.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *