Novinky

Ford Kuga se pro rok 2023 změní. Úpravy naznačuje americký bratr

Ford Kuga třetí generace tu s námi bude v roce 2023 již třetím rokem, což je v automobilovém prostředí typická doba pro facelift v polovině životního cyklu. A podle všeho se modernizace Kugy opravdu chystá. V USA se totiž představil modernizovaný bratr Kugy, v podobě Fordu Escape. A právě ten naznačuje, co od nového Fordu Kuga pro rok 2023 očekávat.

V první řadě je to zásadně přepracovaný design. Pokud se Ford Kuga pro rok 2023 dočká stejných úprav jako Escape, znamená to zcela novou příď, s výraznější maskou chladiče, ve stylu modernizovaného Focusu. Specialitou je za příplatek dostupný vodorovný diodový pás spojující hlavní světlomety.

Uvnitř pak ve stylu modelu Escape u vrcholných verzí očekávejme velkou, 12,3″ obrazovku multimediálního systému SYNC 4, s možností bezdrátových funkcí Apple CarPlay a Android Auto.

Nabídka motorů by se pak proti současnému stavu měnit neměla. Patrně tak už k dispozici nebude turbodiesel, který už v nabídce Kugy nenajdeme dnes. Naopak jistojistě budou pokračovat full-hybrid a plug-in hybrid využívající čtyřválec 2.5 Duratec.

Kdy nová Kuga dorazí?

Modernizovaný Ford Escape se v USA začne prodávat na začátku roku 2023. Jelikož původní verze byla uvedena pár měsíců před Kugou, očekáváme příchod modernizovaného Fordu Kuga někdy v druhé polovině roku 2023.

Ford Kuga Mk3 se na českém trhu začal prodávat v roce 2020. Do Evropy tak vůz dorazil asi půl roku po debutu americké specifikace, která se prodává jako Ford Escape. V době premiéry se prezentoval jako generace s dosud nejširší nabídkou pohonů, Kuga debutovala jako mild-hybrid, plug-in hybrid i full-hybrid. Za první polovinu roku je Ford Kuga v rámci Evropy nejprodávanější plug-in hybrid.

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *