Ford Kuga se pro rok 2024 mění. Úpravy naznačil americký bratr

Ford Escape 2023

Ford Kuga třetí generace tu s námi je v roce 2024 již čtvrtým rokem, což je v automobilovém prostředí typická doba pro facelift v polovině životního cyklu. A ten nakonec opravdu přichází, byť o pár měsíců později, než se dříve očekávalo. Design modernizované Kugy nicméně už dříve naznačil modernizovaný bratr, v podobě Fordu Escape. Evropská specifikace se však v lecčems liší.

V první řadě je to zásadně přepracovaný design. Ford Kuga pro rok 2024 se dočkal takřka totožných úprav jako Escape, což znamená zcela novou příď, s výraznější maskou chladiče, ve stylu modernizovaného Focusu. Specialitou je za příplatek dostupný vodorovný diodový pás spojující hlavní světlomety. Novinkou je pak verze Active X s robustnější vizáží.

Uvnitř pak ve stylu modelu Escape u vrcholných verzí očekávejme velkou, 13,2″ obrazovku multimediálního systému SYNC 4, s možností bezdrátových funkcí Apple CarPlay a Android Auto.

Nabídka motorů by se pak proti současnému stavu měnit neměla. Patrně tak už k dispozici nebude turbodiesel, který nicméně v nabídce Kugy nenajdeme už nějakou. Naopak jistojistě budou pokračovat full-hybrid a plug-in hybrid využívající čtyřválec 2.5 Duratec. Právě Kuga PHEV posílila v rámci faceliftu na 179 kW.

Kdy nová Kuga dorazí?

Modernizovaný Ford Escape se v USA začal prodávat na začátku roku 2023. Jelikož původní verze byla uvedena pár měsíců před Kugou, očekal se příchod modernizovaného Fordu Kuga někdy v druhé polovině roku 2023. Nakonec však modernizovaná Kuga debutovala až v lednu 2024. První vozy k českým zákazníkům mají dorazit v dubnu.

Ford Kuga Mk3 se na českém trhu začal prodávat v roce 2020. Do Evropy tak vůz dorazil asi půl roku po debutu americké specifikace, která se prodává jako Ford Escape. V době premiéry se prezentoval jako generace s dosud nejširší nabídkou pohonů, Kuga debutovala jako mild-hybrid, plug-in hybrid i full-hybrid. Za první polovinu roku je Ford Kuga v rámci Evropy nejprodávanější plug-in hybrid.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *