Novinky

DS chce být výhradně elektrickou značkou. Od roku 2024 představí jen elektrická auta

DS je další značkou, která do budoucna plánuje prodávat výhradně elektřinou poháněné automobily. Oznámila, že od roku 2024 budou všechny její nově představené modely čistě elektrické. Už od roku 2019 je paleta této avantgardní prémiové značky kompletně elektrifikovaná, každý model z nabídky je dostupný v nějaké elektrifikované verzi, ať už jako plug-in hybrid, nebo jako bateriový elektromobil.

„Automobilový průmysl prochází nebývale rychlou a rozsáhlou transformací. Společnost DS Automobiles tuto transformaci předvídala a elektrifikace se stala středobodem její strategie. Nadcházející změny v legislativě a vývoj v ekosystému elektromobilů přinášejí příležitosti, jež chceme nabídnout našim zákazníkům, kteří si již nyní oblíbili naši elektrifikovanou nabídku. Rozhodli jsme se vývoj urychlit a vytvořit nový způsob cestování, který bude stoprocentně elektrický, žádoucí z hlediska požitku a pozoruhodný z hlediska kvality a výkonu; nový způsob cestování, který bude výrazně technologický a stejně elegantní jako předtím. Jde o odvážný plán, který získá konkrétní podobu od roku 2024,“ říká generální ředitelka značky Béatrice Foucher.

Cílem této ofenzivní strategie je nabídnout špičkovou technologickou efektivitu, dynamiku a eleganci. Zaručuje také bezproblémovou mobilitu v souvislosti se zpřísňujícími se předpisy týkajícími se používání automobilů, zejména v centrech měst. Pravdou nicméně je, že strategie má co dočinění i s plány Evropské unie na další zpřísnění emisních norem. Stále hrozí, že budou vyžadovat od aut tak nízké vypouštěné emise, že se výrobci bez elektropohonu zkrátka neobejdou.

Zcela nové elektroauto

Středobodem této strategie je pak zcela nový elektromobil plánovaný právě pro rok 2024. Půjde o prvního zástupce 100% elektrického programu skupiny Stellantis založeného na platformě STLA MEDIUM. Tento budoucí model, vybavený vysokokapacitní baterií až 104 kWh a dojezdem 700 km, nabídne podle automobilky výjimečné technologie a elegantnost díky dokonalému přizpůsobení technických prvků přáním zákazníků značky DS Automobiles. Ve stejném roce na trh dorazí také čistě elektrická verze kompaktního modelu DS 4.

Součástí strategie elektrifikace značky DS je také setrvání v šampionátu elektrických monopostů Formule E. Zatímco Audi tuto sérii opustilo a Mercedes tento krok chystá po nadcházející sezoně, DS zůstává, a to minimálně do roku 2026. Značka již dokonce zahájila vývoj nové generace výkonnějšího a efektivnějšího monopostu, který má zároveň umožnit další vývoj techniky pro sériová elektroauta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *