Sabine Schmitz zemřela. Královnu Nürburgringu nejvíce proslavil Top Gear

Sabine Schmitz

Svět motorsportu je bohužel o jedno slavné jméno chudší. Sabine Schmitz, legendární Královna Nürburgringu zemřela. Bylo jí 51 let.

Slavná závodnice bohužel podlehla rakovině, s níž bojovala od roku 2017. Bohužel nakonec neúspěšně.

Sabine Schmitz se mezi běžnou veřejností nejvíce proslavila svým účinkováním v britském pořadu Top Gear. Tam původně v jednom z dílů radila Jeremymu Clarksonovi, jak s Jaguarem S-Type objet slavnou Severní smyčku Nürburgringu za méně než deset minut. Jeho dosažený čas se jí však nepozdával, a tak se s ním vsadila, že pod deset minut objede „zelené peklo“ s dodávkou. V dnes už legendární epizodě se jí to s Fordem Transit sice nepovedlo, i tak si svým prostořekým humorem získala srdce mnoha fanoušků po celém světě. Možná i díky tomu se po odchodu Clarksona, Hammonda a Maye z Top Gearu na čas stala moderátorkou tohoto pořadu.

Královna Nürburgringu

To už ale mezi fanoušky motorsportu byla dávno známá. Už léta se jí říkalo královna Nürburgringu. Za volantem BMW M3 (E36) s kolegy v letech 1996 a 1997 totiž dvakrát po sobě vyhrála čtyřiadvacetihodinovku na Severní smyčce, což se jí povedlo jako první ženě. Žádná jiná to přitom dodnes nezopakovala.

Zelené peklo totiž dobře znala jako své boty, 14. května 1969 se narodila do rodiny vlastníka hotelu a restaurace v městě Nürburg poblíž Nürburgringu, a tak jí tato trať od dětství lákala. Vystudovala sice hoteliérství a sommeliérství, vedle rodinného podniku ale pracovala i na své závodnické kariéře. Později dokonce na Severní smyčce sloužila i jako taxikářka ve slavném Ring Taxi, a tak není divu, že o sobě prohlašovala, že na Severní smyčce najela na 30.000 kol.

Žádné další už bohužel nepřidá. Sabine Schmitz, před rozvedením v minulosti též Sabine Reck, bohužel podlehla zákeřné nemoci. Vzpomínají na ni jak fanoušci, tak kolegové. Třeba slavný novinář Chris Harris na ni zavzpomínal jako na vtipnou a silnou ženu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *