Hyundai Staria je nové MPV s neobvyklým vzhledem. Prodávat se bude i v Česku

Hyundai Staria Premium 2021

Hyundai představuje první snímky nového modelu Staria. Jedná se o nové MPV, s jehož prodejem se počítá také v Evropě, a to včetně českého trhu. U nás se začne prodávat někdy na přelomu roku.

Příchod modelu Staria přichází v době, kdy řada automobilek segment typických MPV v Evropě opouští. A kvůli klesajícímu zájmu zákazníků je nahrazují alternativami v podobě SUV, crossoverů nebo osobních dodávek. Hyundai však jakožto globálně působící značka kategorii MPV stále věří, ostatně mimo starý kontinent se jim nadále prodejně daří.

Novinku však automobilka pojala hodně netradičně. Staria sází na velice futuristický vzhled, definovaný přídí s rozdělenými světlomety, s vodorovným pásem denního svícení vedoucím přes celou šíři přední části. Naopak záď svými vertikálně orientovanými úzkými koncovými světly naznačuje, že byla navržena hlavně z hlediska praktičnosti, respektive pro co největší víko zavazadelníku. Posuvné zadní boční dveře zase usnadní přístup na zadní sedačky.

Bohatý prostor

Automobilka přitom tvrdí, že Staria byla navrhována zevnitř ven, což znamená, že byl kladen důraz právě na ztvárnění kabiny. Ta je tak perfektně využita, Staria totiž nabídne prostor až pro 11 osob. Auto se bude nabízet ve verzích s různým uspořádáním dvou až 11 sedadel, díky čemuž bude vhodné jak pro rodiny, tak pro firmy. Luxusní verze Staria Premium se pak bude dodávat v konfiguracích se sedmi nebo devíti sedadly, dokonce i s 11, přičemž od ostatních variant se bude odlišovat exkluzivními stylistickými prvky a vylepšeným interiérem.

I samotné ztvárnění interiéru je poněkud nevšední, inspirovat se měl luxusními salonky výletních lodí. Využívá nejnovějších trendů, což znamená rozměrnou obrazovku multimediálního systému nebo elektronický volič automatické převodovky. Odkládací prostory jsou dostupné v horním oddílu stropní konzoly, ve spodní zóně přístrojové desky a v horní a spodní části středové konzoly. Schránka středové konzoly nabídne držáky na nápoje, vstupy na USB a další odkládací prostory.

Jméno Staria mimochodem kombinuje anglické výrazy „star“ a „ria“, tedy „hvězda“ a „mořská zátoka“.

Nový Hyundai Staria se světu kompletně představí v následujících týdnech.

2 thoughts on “Hyundai Staria je nové MPV s neobvyklým vzhledem. Prodávat se bude i v Česku

  1. Dobrý den, Staria se začne prodávat až na konci roku 2021, české ceny tudíž budou teprve zveřejněny. zatím nelze ani odhadovat, kolik by mohla stát. S pozdravem, David, ČSAKA.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *