Novinky

Mercedes-Benz v roce 2023: Ve znamení třídy E i faceliftů

Rok 2023 se blíží, a tak se začínají objevovat detailní zprávy o tom, která automobilka chystá jaké novinky pro následující měsíce. Mercedes-Benz se letos zaměřil hlavně na rozšíření své elektrické řady, pro rok 2023 jsou ale novinky trojcípé hvězdy odlišného ražení. Co pro nás Mercedes chystá?

Díky široké nabídce značky toho bude opravdu hodně. Tím hlavním bude Mercedes-Benz třídy E nové generace. Automobil s interním označením W214 opět dorazí jako kombík a sedan, stejně jako zvýšené kombi, E All-Terrain. Jako první podle zákulisních zpráv na trh dorazí limuzína, a to na přelomu léta a podzimu 2023, následované o pár měsíců později kombíkem. Na přelomu let 2023 a 2024 se pak má začít prodávat nové E All-Terrain. Zvýšené terénní kombi se ukázalo jako úspěšné, a tak rival Audi A6 Allroad přijde i v nové generaci.

Naopak kabriolet a kupé už od nové třídy E odvozen nebude, jak už víme delší dobu. Místo nich dorazí zcela nová modelová řada, která bude zároveň náhradou za někdejší kupé a kabriolet třídy C. Má se jmenovat Mercedes-Benz CLE a přijde právě v roce 2023. To se jako první začne na podzim prodávat dvoudveřové kupé, následovat bude kabriolet, zřejmě až v průběhu roku 2024.

Nepůjde přitom o jedinou sportovně zaměřenou novinku Mercedesu pro rok 2023. Na konci roku na trh přijde nové AMG GT, odvozené od aktuálního Mercedesu-AMG SL. V létě pak přijde nové GLC kupé.

Modernizace kompaktů

Mercedes chystá také rozsáhlou modernizaci nabídky. Faceliftů se dočkají kompaktní modely s platformou MFA. Už v lednu k prodejcům dorazí facelifty třídy A a třídy B, v létě budou následovat s nimi technicky spřízněné modely CLA a GLA a v zimě i GLB. Vedle toho budou v průběhu inovovány také modely GLE a GLS.

Dočkají se pak i milovníci elektromobilů. V roce 2023 na trh dorazí dříve představené modely EQE SUV a EQS SUV. Jako první to bude velké EQS SUV, už na přelomu roku, v květnu pak EQE SUV.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *