Autosalon Mnichov se vrátí v roce 2023. Kdy? A co nabídne?

Autosalon Mnichov se vrací! Po dvou letech se v bavorské metropoli bude konat druhý ročník výstavy nejen automobilové mobility, která nahradila někdejší frankfurtský autosalon. Kdy se výstava IAA Mobility 2023 v Mnichově bude konat? A co od ní čekat?

Podnik oficiálně nazvaný IAA Mobility 2023 se bude konat od 5. do 10. září 2023 s tím, že se opět počítá s výstavními plochami jak na mnichovském výstavišti, tak v centru bavorské metropole. Část nazvaná Open Space pořádaná v centru Mnichova se zaměří na běžné zákazníky nejen nových automobilů, zatímco tzv. IAA Summit se zaměří na firemní klientelu či dodavatele.

„Cílem je ukázat, co bude vozit lidi zítřka, od automobilů přes mikromobily a jízdní kola až po inovativní řešení pro veřejnou dopravu. A vždy se zaměříme na udržitelnost a techniku, které budou v budoucnu utvářet mobilní život,“ říká gen erální ředitel mnichovského výstaviště Reinhard Pfeiffer.

IAA Mobility 2023 chce navázat na první ročník této akce konaný před dvěma lety. Tehdy se akce v Mnichově účastnilo 744 vystavovatelů a navštívilo ji přes 400.000 osob. Prezentovalo se tu přitom přes 100 novinek.

Už nyní jsou potvrzení i někteří vystavovatelů z řad automobilek. Konkrétně na Autosalonu Mnichov 2023 uvidíme značky BMW, BYD, Hongqi, Ford, Leapmotor, Mercedes-Benz a Volkswagen, které mají prezentovat svá na budoucnost zaměřená díla. Doplní je i dodavatelé jako Bosch, Brose Fahrzeugteile, Continental, FORVIA, Hyundai MOBIS, MAGNA, MAHLE, Siemens, Webasto či ZF.

Z Frankfurtu do Mnichova

Německý autosalon IAA se léta konal ve Frankfurtu nad Mohanem, v roce 2021 se přesunul do Mnichova. Konkrétně už od roku 1951, kdy se později začal střídat se stejnojmennou výstavou v Hannoveru, zaměřenou však na užitková a nákladní vozidla. Předtím se však tento německý autosalon konal také třeba v Berlíně.

Poslední ročníky však trápil klesající zájem, a to jak ze strany vystavovatelů, tak především návštěvníků. I proto pořadatel, německá Asociace automobilového průmyslu (VDA), rozhodla o změně formátu. Vybíralo se ze sedmi měst, která představila svoji vize autosalonu (Berlín, Mnichov, Hamburk, Frankfurt nad Mohanem, Kolín nad Rýnem, Stuttgart a Hannover), z nichž nakonec byla vybrána metropole Bavorska. Na prvním ročníku akce nazvané IAA Mobility 2021 se představily takové vozy jako Dacia Jogger a Renault Mégane E-Tech.

IAA Mobility 2023: Základní informace o Autosalonu Mnichov

  • Datum konání: 5.-10. září 2023
  • Místo konání: Messe München + centrum Mnichova
  • Vystavující značky: BMW, BYD, Hongqi, Ford, Leapmotor, Mercedes-Benz, Volkswagen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *