Autosalon Mnichov 2023 za rohem: Premiéry, vstupné a další info

IAA Mobility 2023

Autosalon Mnichov se vrací! Po dvou letech se v bavorské metropoli bude konat druhý ročník výstavy nejen automobilové mobility, která nahradila někdejší frankfurtský autosalon. Kdy se výstava IAA Mobility 2023 v Mnichově koná? A co od ní čekat?

Podnik oficiálně nazvaný IAA Mobility 2023 se bude konat od 5. do 10. září 2023 s tím, že se opět počítá s výstavními plochami jak na mnichovském výstavišti, tak v centru bavorské metropole. Část nazvaná Open Space pořádaná v centru Mnichova se zaměří na běžné zákazníky nejen nových automobilů, zatímco tzv. IAA Summit se zaměří na firemní klientelu či dodavatele.

„Cílem je ukázat, co bude vozit lidi zítřka, od automobilů přes mikromobily a jízdní kola až po inovativní řešení pro veřejnou dopravu. A vždy se zaměříme na udržitelnost a techniku, které budou v budoucnu utvářet mobilní život,“ říká gen erální ředitel mnichovského výstaviště Reinhard Pfeiffer.

IAA Mobility 2023 chce navázat na první ročník této akce konaný před dvěma lety. Tehdy se akce v Mnichově účastnilo 744 vystavovatelů a navštívilo ji přes 400.000 osob. Prezentovalo se tu přitom přes 100 novinek.

Už nyní jsou potvrzení i někteří vystavovatelů z řad automobilek. Konkrétně na Autosalonu Mnichov 2023 uvidíme značky BMW, BYD, Hongqi, Ford, Leapmotor, Mercedes-Benz a Volkswagen, které mají prezentovat svá na budoucnost zaměřená díla. Doplní je i dodavatelé jako Bosch, Brose Fahrzeugteile, Continental, FORVIA, Hyundai MOBIS, MAGNA, MAHLE, Siemens, Webasto či ZF.

Do Mnichova se chystala také vietnamská automobilka VinFast plánující vstup na evropské trhy. Tyto plány se ale zdržely, a tak na bavorské výstavě značka nakonec vystavovat nebude.

Nová auta na mnichovském autosalonu 2023

Už se rýsují i první premiéry. Opel slibuje představit hned tři novinky – modernizovanou Corsu, Astru ST Electric a avizované překvapení, v podobě konceptu Experimental. Studie naznačuje budoucí směřování značky Opel, přičemž koncepčně by mohlo jít o crossover nahrazující Insignii.

BMW zase ukáže novou generaci řady 5, v plug-in hybridní variantě, stejně jako pancéřovanou verzi vlajkové lodi, i7 Protection a hlavně koncept Vision Neue Klasse naznačující budoucí směřování značky. zatímco Mercedes-Benz v Mnichově představí konkurenční třídu E. Mini pak potvrdilo hned dvě světové premiéry, a to hned dva zástupce nové generace vozů této britské značky. Nový Cooper v Mnichově doprovodí i nový Countryman. Volkswagen by tu pak mohl odhalit nový Passat či nový Tiguan.

ZnačkaAvizovaná premiéra
AudiQ6 e-tron
BMWi5, řada 5, Vision Neue Klasse
FordExplorer, Tourneo Courier, Tourneo Custom
Mercedes-Benztřída E
MiniCooper, Countryman
RenaultArkana facelift, Clio facelift, Grand Kangoo, Rafale, Scénic E-Tech EV
OpelAstra ST Electric, Corsa facelift, Experimental koncept
VolkswagenCalifornia T7, ID. GTI Concept, Passat

Fotky novinek

Autosalon Mnichov 2023: Vstupenky

Známe už i ceny vstupného pro Autosalon Mnichov 2023. Pokud budete chtít navštívit „autosalonovou část“ včetně konferencí, tzv. Summit, připravte si 175 eur, pokud budete kupovat vstupenku online. Na místě vás pak vyjde dokonce na 220 eur pro dospělého. Dvoudenní vstupenka pak stojí 345 eur (online), respektive 400 eur (na místě). V obou případech však ceny mohou být nižší, pokud vstupné zakoupíte v předstihu.

Pokud vám však budou stačit expozice v centru Mnichova, tzv. Open Space, platit nic nebudete. Tato část mnichovského autosalonu bude opět přístupná zdarma.

Z Frankfurtu do Mnichova

Německý autosalon IAA se léta konal ve Frankfurtu nad Mohanem, v roce 2021 se přesunul do Mnichova. Konkrétně už od roku 1951, kdy se později začal střídat se stejnojmennou výstavou v Hannoveru, zaměřenou však na užitková a nákladní vozidla. Předtím se však tento německý autosalon konal také třeba v Berlíně.

Poslední ročníky však trápil klesající zájem, a to jak ze strany vystavovatelů, tak především návštěvníků. I proto pořadatel, německá Asociace automobilového průmyslu (VDA), rozhodla o změně formátu. Vybíralo se ze sedmi měst, která představila svoji vize autosalonu (Berlín, Mnichov, Hamburk, Frankfurt nad Mohanem, Kolín nad Rýnem, Stuttgart a Hannover), z nichž nakonec byla vybrána metropole Bavorska. Na prvním ročníku akce nazvané IAA Mobility 2021 se představily takové vozy jako Dacia Jogger a Renault Mégane E-Tech.

IAA Mobility 2023: Základní informace o Autosalonu Mnichov

  • Datum konání: 5.-10. září 2023
  • Místo konání: Messe München + centrum Mnichova
  • Vstupné: 345 eur pro dospělého při online nákupu (část Summit), zdarma (část Open Space)
  • Vystavující značky: BMW, BYD, Hongqi, Ford, Leapmotor, Mercedes-Benz, Mini, Opel, Porsche, Renault, Volkswagen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *